Külföld
Prigozsin: Felhúztuk az orosz zászlót Bahmutban!
Az orosz katonai magáncég (CSVK), a Wagner vezetője, Jevgenyij Prigozsin mérföldkőnek számító eredményt jelentett be az Artyomovszk (ukrán nevén Bahmut) városáért folytatott harcban

„Felhúztuk az orosz zászlót a »Jó emléket Vladlen Tatarszkijnak« felirattal és a Wagner CSVK zászlaját a bahmuti városi adminisztráció tetején” – mondta Prigozsin a felvételen.
Az Artyomovszkért/Bahmutért vívott csata az ukrajnai fegyveres konfliktus egyik legintenzívebb és legvéresebb összecsapásává vált, a jelentések szerint mindkét fél jelentős veszteségeket szenvedett. Nyugati tisztviselők azt állítják, hogy a város nem képvisel stratégiai katonai értéket, de Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ígéretet tett arra, hogy a lehető legtovább megvédi, miután a várost erőddé nyilvánította.
Az, hogy Kijev a veszteségektől függetlenül próbál ragaszkodni Bahmuthoz, „majdnem tönkretette az ukrán hadsereget” – állította Prigozsin a hét elején. Ugyanakkor a donyecki népköztársasági város elfoglalására indított rohamot vezető Wagner-harcosok is „komoly veszteséget szenvedtek” – ismerte el.