Külföld
Iránban kivégezték a brit–iráni állampolgárságú Ali Reza Akbarit

A Mizán közlése szerint „kivégezték Ali Reza Akbarit, akit halálra ítéltek a brit hírszerző szolgálatnak végzett kémkedés miatt." Iráni vád szerint Akbarinak köze volt az ország legjelentősebb atomtudósa, Mohszen Fahrizade 2020-as meggyilkolásához. Az iráni legfelsőbb bíróság ítélete szerint Akbari a brit hírszerzés egyik legfontosabb ügynöke volt, számos államtitkot árult el megbízóinak.
Nagy-Britannia korábban politikai indíttatásúnak minősítette a halálbüntetés kiszabását, és azonnali szabadon bocsátását kérte.
A BBC Persian szerdán sugárzott hangfelvételén Akbari azt mondta, hogy kínzások hatására vallott be olyan bűncselekményeket, amelyeket el sem követett.
Ali Reza Akbari 1997 és 2005 között volt védelmiminiszter-helyettes a reformpárti Mohammad Katami iráni elnök alatt, és szószólója volt az iráni nukleáris megállapodásnak, amely végül megszületett a Nyugat és Teherán között 2015-ben.
Az elmúlt hónapokban megromlottak a kapcsolatok Nagy-Britannia és Irán között, mivel a London részvételével is létrejött 2015-ös nukleáris egyezmény újraélesztésére irányuló erőfeszítések elakadtak.