Krónika

Félelmetes: elaludt a légiforgalmi irányító, nem tudott leszállni a repülőgép

Döbbenetes hiba a kolozsvári reptéren

Egészen elképesztő eset borzolta a kedélyeket a Kolozsvári Nemzetközi Repülőtéren: percekig kellett köröznie egy több száz főt szállító repülőgépnek, mert a légiforgalmi irányító békésen szunyókált szolgálat közben - erről a Maszol tudósított.

Félelmetes: elaludt a légiforgalmi irányító, nem tudott leszállni a repülőgép
Félelmetes: elaludt a légiforgalmi irányító, nem tudott leszállni a repülőgép (képünk illusztráció)
Fotó: AFP/Emmanuel Dunand

Mivel a földi személyzet tagjai közül senkivel sem tudott kapcsolatba lépni a pilóta, ezért megszakított a landolást. Érdekesség, hogy a különös eset még augusztusban történt, de a légiforgalom-irányító szolgálat (ROMATSA) most erősítette meg a hírt.

Kivizsgálták az esetet, majd az elemzés során arra jutottak, hogy a légiforgalmi irányító korlátozott tapasztalattal rendelkezett és felhalmozódott a fáradtsága. A történtek hatására aztán meghozták az első intézkedéseket is: átképezték a személyzetet, és rendszeresen figyelemmel kísérik a munkarendet, hogy ne fordulhasson elő hasonló probléma.

Kapcsolódó írásaink