Krónika

Egy ember meghalt, többen megsérültek egy észak-kínai robbanásban

Az állami műsorszolgáltató közlése szerint a robbanás reggel nyolc óra körül történt a kínai fővárostól, Pekingtől mintegy 80 kilométerre fekvő Szanho megyében

Gázszivárgás okozta robbanás történt az észak-kínai Hopej tartomány egyik helyi éttermében, a balesetben egy ember meghalt, 22-en pedig megsérültek - közölte a CCTV kínai állami televízió szerdán.

Egy ember meghalt, többen megsérültek egy észak-kínai robbanásban
Tűzoltók oltják a tüzet a felrobbant épületben a Hopej tartománybeli Szanho megyében, Peking külvárosában 2024. március 13-án
Fotó: The Yomiuri Shimbun via AFP/Ichiro Ohara

A Weibo kínai közösségi felületen közzétett videókon az látszik, hogy a helyszínen nagy lángokban égett az épületek megsemmisült homlokzata, körülötte pedig szétroncsolt autók és üvegszilánkok voltak mindenfelé az utcán.

A helyi katasztrófavédelmi hatóságok közleményben tudatták, hogy a Jencsiao városában található egyik étteremben történt a gázszivárgás, ez okozta a balesetet. A tüzet sikerült eloltani, jelenleg is folynak a mentési munkálatok.

Kapcsolódó írásaink