Krónika

Összedőlt egy híd Szerbiában

Nagy gondot okoznak a heves esőzések

A szerbiai Čačak melletti Mrčajevci településnél szombaton reggel leomlott egy híd. Az utóbbi napok heves esőzései következtében kialakult áradás és villámárvizek szó szerint elmosták a Mrčajevcit Slatinával összekötő építményt.

Összedőlt egy híd Szerbiában
Egy korábbi áradás nyomai (Képünk illusztráció)
Fotó: AFP/Andrej Isakovic

A Nyugat-Morava az esőzések miatt megáradt, így történhetett meg, hogy elmosta a hidat, amelynek tartópillérei már korábban megrepedtek, így nem volt biztonságos a közlekedők számára - írta meg szombaton a Szabad Magyar Szó. Mint a cikkben olvasható, a szigorú közlekedési tilalom ellenére a helyiek rendszeresen használták az átkelőt, amelynek felújítására a szerb kormány tavaly decemberben hagyott jóvá forrásokat.

A híd leomlásának pillanatát kamerák is rögzítették.

Szerbiában eddig ötvenegy településen hirdettek rendkívüli állapotot az áradások miatt és sokakat kellett kitelepíteni Prokuplje, Bor, Mladenovac, Kruševac, Jagodina, Aranđelovac, Prokuplje, Kragujevac, Majdanpek és Lazarevac területéről is.

Kapcsolódó írásaink