Krónika

„Ha az ember politikával akar foglalkozni, akkor ne füvezzen”

„Egy ordenáré hülyeséget csináltam, amit nem szabad csinálni” nyilatkozta a Fókusznak a fél évet börtönben töltő Herczeg Zoltán divattervező, aki korábban ellenzéki műsorokban és tüntetéseken is feltűnt.

„Ha az ember politikával akar foglalkozni, akkor ne füvezzen”
Herczeg Zoltán
Fotó: Facebook/Herczeg Zoltán

Herczeg Zoltánt tavaly októberben tartóztatták le drogbirtoklás miatt, illetve kábítószer-kereskedelemmel is meggyanúsították. Most a Fókusznak nyilatkozva azt állította, hogy nem drogkereskedő, és nem tekinti magát bűnözőnek sem, az pedig nem volt véletlen, hogy éppen akkor igazoltatták, amikor nála volt az a bizonyos csomag.

„Azt elmondhatom, amit a média is megírt, hogy füvet találtak nálam. Az ember, hogyha politikával akar foglalkozni, akkor ne füvezzen – egyébként se füvezzen” – vonta le a következtetést Herczeg.

„Szerintem csúnyán át lettem verve, mondjuk, be lettem húzva a csőbe, el lettem árulva vagy fel lettem dobva, nem tudom, hogy fogalmazzak, de van egy ilyen érzésem, hogy ha nem politizálok vagy nem lépek a hatalom tyúkszemére, akkor velem ez a dolog nem történik. Attól függetlenül füvezni bűncselekmény, hibáztam” – jelentette ki, majd azt is elmondta, hogy volt ideje gondolkodni a börtönben töltött fél év alatt.

Herczeg szerint jót tett neki ez az időszak, önvizsgálatra és lelki töltekezésre használta fel a politikától, közélettől és fogyasztói társadalomtól távol töltött 180 napot.

Kapcsolódó írásaink