Krónika

Felrobbant az internet az ír miniszterelnök-helyettes éjszakai klubos videójától

A felvétel komoly vitát generált a magánélethez való jog, valamint a közösségi média komolyabb szabályozása kapcsán

Ez azonban egyáltalán nem jó hír: az ír miniszterelnök-helyettesről ugyanis kiszivárgott egy kompromittáló felvétel, ahogyan egy éjszakai klubban szórakozik, azóta pedig több millióan látták a videót.

Felrobbant az internet az ír miniszterelnök-helyettes éjszakai klubos videójától
Leo Varadkar ír miniszterelnök-helyettes
Fotó: AFP

A Guardian jelentése szerint az a felvétel, amelyen az ír miniszterelnök-helyettes, Leo Varadkar látható, ahogy egy éjszakai klubban szórakozik, igen komoly vitát generált a magánélethez való jog, valamint a közösségi média komolyabb szabályozása kapcsán.

A miniszterelnök-helyettesről készült rövidke videót ugyanis titokban rögzítette valaki egy dublini éjszakai klubban még december elején, majd feltöltötte a közösségi médiába, ahol azóta több millió megtekintést generált a felvétel.

Varadkar az ügy kapcsán a héten úgy nyilatkozott újságíróknak, hogy ugyan nem kívánja személyes ügyeit nyilvánosan kommentálni, de elmondta, sajnálja a történteket. Kiemelte, mindenki követ el hibákat, hiszen mind emberek vagyunk, ezzel együtt pedig megvédte hivatali teljesítményét, emlékeztetve a koronavírus-járvány, illetve a Brexit kapcsán hozott döntéseire és intézkedéseire.

Kapcsolódó írásaink

Enyhülés érkezik sok csapadékkal

ĀÚjabb mediterrán ciklon éri el térségünket, előoldalán délnyugat felől enyhébb levegő érkezik, pénteken délkeleten 13-14 fok is lehet

Tragédia Cegléden

ĀA halálos gázolás Cegléd külterületén szerda hajnalban történt - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a honlapján