Európai Unió
Ezért kutatták a németek és a franciák Orbán titkát
Itt a bizonyíték

Tavaly a kínai befektetések Európában először nőttek hét év után, főként a magyarországi elektromos jármű- és akkumulátor-projekteknek köszönhetően – írja a Financial Times.
Magyarország 31 százalékkal a legnagyobb kínai befektetési célpont, míg az Egyesült Királyság, Németország és Franciaország részesedése csökkent.
A szaklap hangsúlyozta, Orbán Viktor miniszterelnök fontos gazdasági pillérként tekint a kínai befektetésekre, a Handelsblatt pedig megjegyezte, hogy a kormányfő konnektivitásra fókuszáló politikája hozzájárult az ország vonzerejéhez a kínai vállalatok szemében.
A Financial Times szerint a CATL debreceni és a BYD szegedi projektjei kiemelkedő példák, a kínai cégek ráadásul egyre inkább a zöldmezős beruházásokra összpontosítanak.