Bűnügy

Meggyilkoltak két általános iskolást túrázás közben

Valóra vált a szülők legnagyobb rémálma

Pénteken elkezdődött annak a férfinak a tárgyalása Indiana államban, akit két tizenéves lány meggyilkolásával vádolnak a Delphi-gyilkosság néven ismert ügyben – írta a CBC News révén a tenyek.hu.

Meggyilkoltak két általános iskolást túrázás közben
Az 52 éves Richard Allent 2022 októberében tartóztatták le (képünk illusztráció)
Fotó: AFP/Philippe Huguen

A 13 éves Abigail és a 14 éves Liberty barátnők voltak, akiket 2017 februárjában egy rokonuk tett ki egy túraútvonalon. A nap folyamán azonban nem tértek haza, így bejelentették eltűnésüket.

Holttestüket másnap találták meg egy erdős területen, nem messze onnan, ahol legutóbb látták őket. A nyomozás során kiderült, hogy a lányokat halálra késelték, a rendőrség pedig éveken át kereste a tettest.

Az 52 éves Richard Allent 2022 októberében tartóztatták le, több mint 5 évvel a gyilkosságok után, de ártatlannak vallotta magát. A börtönből folytatott telefonhívásban azonban feleségének beismerte rettenetes tettét.

A tárgyalás várhatóan 1 hónapig tart majd.

Kapcsolódó írásaink