Bűnügy

A Lánchíd-botrány táskás embere a Hír Tv-nek is adósa maradt

Vig Mór cége, Sunstrike Hungary Kft. 1,4 milliárd forintot kapott a Lánchíd-felújítását végző A-Híd Zrt.-től, ám az A-Híd által megrendelt kisfilmsorozat vetítésének díját már csak részben fizette ki a Hír Tv-nek – írta meg a Mandiner.hu.

A Lánchíd-botrány táskás embere a Hír Tv-nek is adósa maradt
A felújítás alatt álló Lánchíd 2022 novemberében
Fotó: MH/Purger Tamás

A közérdekű bejelentéseiről ismert Tényi István a rendőrséghez fordult a Vig Mórhoz került Lánchíd-pénzekkel kapcsolatban. Tényi sikkasztás miatt tett feljelentést azt követően, hogy a sajtóban megjelent, 900 millió forint került a Lánchíd felújítását végző A-Híd Zrt.-től az Amnesty-vezető testvérének, Vig Mór ügyvédnek a cégéhez. Később a Magyar Nemzet már arról írt, hogy az A-Híd Zrt. összesen 1,4 milliárd forintot utalt át a Sunstrike-nak.

Nos, most a Hír Tv vezérigazgatója, Madarász János nyilatkozatából arra is fény derült, hogy a Lánchíd felújítását végző A-Híd Zrt. megbízásából készített miniprogramokat Vig Mór vállalkozása a Hír Tv-nek, ám a kifizetés elmaradt, a Sunstrike Kft. részben nem utalta át az A-Híd által megrendelt kisfilmsorozat vetítésének díját a televíziónak. A tartozás összege 22 millió forint, amely 2022 júliusa és 2023 márciusa között halmozódott fel.

A Sunstrike tulajdonosa, Vig Mór azt állította az egyeztetések során, hogy az A-Híd visszavonta a támogatást, de ha rendeződik a viszony, kifizetik a tartozást. A televízió azonban nem fogadta el ezt a megállapodást. Végül a Sunstrike 2023 júniusa óta részletekben fizetett vissza 1,9 millió forintot a tartozásból.

Kapcsolódó írásaink