Bűnügy

Újabb részletek derültek ki Bródy János börtönre ítélt fiának ügyéről

Állítólag kétségbeesésében állt bosszút az őt kirúgó bankon Bródy Dániel, Bródy János fia, akit nemrég ítéltek két év börtönre az Amerikai Egyesült Államokban – írta meg a Blikk.

Újabb részletek derültek ki Bródy János börtönre ítélt fiának ügyéről
Képünk illusztráció
Fotó: AFP/DPA Picture-Alliance/DPA/Annette Riedl

A hírportál betekintést nyert a nyomozati anyagokba, ami alapján a több mint egy évtizede San Franciscóban élő programozót azért ítélték el, mert kirúgása után úgy állt bosszút korábbi munkaadóján, hogy meghekkelte a számítástechnikai rendszerét. A Blikk birtokába jutott, Amerikában nyilvánosan is elérhető tárgyalási jegyzőkönyvek azonban egy picit árnyalják a helyzetet, Bródy Dániel ugyanis saját bevallása szerint végső kétségbeesésében tette, amit tett. Az informatikust a pandémia alatt rúgták ugyanis ki, amely miatt az anyagi csőd szélére került.

„Egy USB-lejátszó csatlakoztatása és a film nézése, amikor valaki beteg, nem indokolja ezt a lépést” – írta levelében Bródy János fia, akinek a bank 2020 márciusában, a pandémia kezdetén azért mondott fel azonnali hatállyal, mert állítása szerint a férfi pornográf tartalmú videókat nézett a céges laptopján. Dániel az első tanúvallomásában azonban azt állította, nem tudta, hogy mi van az USB-háttértárolón, amelyet a bank tulajdonában lévő gépbe dugott.

A férfit azonban nem a felnőtt film miatt ítélték el, hanem mert a munka nélkül maradt informatikus a felmondása utáni este és azt azt követő napokban meghekkelte a bank rendszerét, letörölt fontos adatokat, amellyel a vád szerint több mint 220 ezer dollár, azaz 76 millió forint kárt okozott.

Bródy Dánielt végül egy évvel a kirúgása után, 2021. áprilisában tartóztatták le, de 25 ezer dollár, azaz 8,7 millió forint óvadék ellenében szabadlábon védekezhetett. A jegyzőkönyv szerint az óvadékot meghatározó meghallgatásán több kérdése is volt azzal kapcsolatban, mit tehet és mit nem, például, hogy dolgozhat-e ez idő alatt, intézheti-e a dolgait a városban, valamint hogy használhatja-e a mobiltelefonját.

A férfit egyébként a 24 hónap börtön mellett arra is kötelezték, hogy fizessen meg 529 ezer dollárt, vagyis 182 millió forintnak megfelelő büntetést, amely nem lesz egyszerű, ha a kirúgása állítása szerint az anyagi csőd szélére sodorta.

Kapcsolódó írásaink