Bűnügy
Nemi erőszak gyanújával letartóztattak egy brit parlamenti képviselőt
A Kábítószer-ellenes Hivatal (DEA) egy bronxi pizzériában több mint 40 kilogramm kokaint talált

Blunt hozzátette, hogy három héttel ezelőtt hozta szóba az incidenst a rendőrségnek „a zsarolással kapcsolatos aggodalmai” miatt. A képviselő közölte, hogy együttműködik a surrey-i rendőrség vizsgálatával, és bízik abban, hogy nem emelnek vádat ellene. Bluntot egyelőre arra kérték, hogy maradjon távol a parlamenttől.
„Nem szándékozom semmi többet mondani az üggyel kapcsolatban, amíg a rendőrség be nem fejezi a vizsgálatokat” – zárta a közleményét.
A rendőrség szóvivője megerősítette, hogy egy 60-as éveiben járó férfit tartóztattak le október 25-én reggel Horley-ban, nemi erőszak és kábítószer birtoklásának gyanújával. Hozzátették, hogy a további nyomozás idejére feltételes rendőrségi óvadék ellenében szabadlábra helyezték.
A Konzervatív Párt nem kívánt nyilatkozni az ügyben.