Belföld
Zászlófelvonás és tisztavatás
Az augusztus 20-i ünnepi programsorozat reggel 8 órakor kezdődött meg a budapesti Kossuth téren

A lobogót a Himnusz hangjaira a Magyar Honvédség díszegysége vonta fel. Az eseményen közreműködött a központi katonazenekar és a nemzeti lovas díszegység.
A ceremónián Sulyok Tamás mellett Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, Böröndi Gábor vezérezredes, a Magyar Honvédség parancsnoka, állami és katonai szervezetek képviselői, a diplomáciai testület tagjai, valamint érdeklődők százai vettek részt.
Az ünnepélyes tisztavatás előtt a Honvéd Vezérkar főnöke, dr. Böröndi Gábor vezérezredes mondott beszédet. Az első számú katona fontos üzenetként fogalmazta, meg, hogy a mindennapok kötelessége az állam fenntartása, ebben pedig a honvédeknek is fontos küldetése van.
– A mai nap egyszerre ünnep és a jövőért tett lépés. Aki ma esküt tesz, az előttünk álló időkért lesz felelős. A NATO valamennyi polgáraiért kiállva Önök lesznek a szabadság védelmezői. Az ütőképes A Magyar Honvédséghez csatlakoznak ma, kirántják kardjaikat, esküjüket összekötik a múltat a jelennel és a jövővel. A felelősség keményen nyomja majd a vállaikat, Önök a hazát, minden magyar embert elhivatottan, méltóságteljesen szolgálják. A tiszteletet meg kell teremteni, mindig a helyes utat kell keresniük, mondjanak köszönetet azoknak, akik eddigi pályájukat támogatták. ezek a percek mindig az önöké maradnak – fogalmazott a vezérezredes.
Idén a felderítő szakon kiváló tanulmányi eredménnyel végzett Dankó Péter főhadnagy mondta elő a tiszti fogadalom szövegét, ezután átadta a köztársasági elnöknek az esküt tett tiszttársak fogadalmának szövegét, majd ünnepélyes kardrántás következett, aztán a tábori lelkészek mondtak áldást.
Ezt követően a köztársasági elnök szólt a fiatal tisztekhez, aztán a Magyar Honvédség Gripen vadászrepülői tisztelegtek, húztak át a légtér felett. Az ünnepi aktus díszmenettel ért véget a Kossuth téren.
A légi parádé 9 órakor indul a Lánchíd és Margit híd közötti szakaszon.