Belföld
Dömötör Csaba tisztázta: Nem vagyunk gyarmat! + VIDEÓ

A Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára jelezte: „hogyha az a házi feladat, hogy jobban bevonódjunk a háborúba, akkor ezt a leckét nem írtuk meg, és nem is fogjuk.”
A közismerten magyarellenes képviselő mémként is megosztott magáról egy képet a tegnapi nap folyamán. Daniel Freund tagja volt a három napot hazánkban töltő EP-delegációnak, ennek kapcsán posztolt egy képet, amin szigorúan néz – szúrta ki a Magyar Nemzet.
A kép fölé ezt írta: „én, amikor azt hallom az Orbán-kormánytól, hogy jól haladnak a jogállamiság és a korrupcióellenes küzdelem terén”.
Erre válaszolt a magyar miniszterelnök politikai igazgatója. Orbán Balázs egy nevetős képet osztott meg magáról, ezzel a szöveggel: „Én, amikor egy baloldali európai parlamenti képviselő a korrupcióról próbál minket kioktatni.”