Belföld

Ha Gyurcsányékon múlt volna, már nyugdíj sem lenne

A Fidesz szerint a DK még a nyugdíjasokra is rászabadítaná a háború árát, és ha "Gyurcsányékon" múlt volna, már nyugdíj sem lenne.

Ha Gyurcsányékon múlt volna, már nyugdíj sem lenne
Gyurcsány Ferenc
Fotó: Facebook/Gyurcsány Ferenc

„Ha Gyurcsányékon múlt volna, már nyugdíj se lenne ebben az országban, kormányzásuk alatt már csak IMF-hitelből tudták fizetni a nyugdíjakat, elvettek az idősektől egyhavi nyugdíjat és egekbe emelték nekik a rezsit” - reagált a Fidesz hétfői közleményében a DK-s Gréczy Zsolt sajtótájékoztatójára, amelyen arra szólította fel a kormányt, hogy az infláció miatt adjon százezer forintot a nyugdíjasoknak.

A kormánypárt szerint a DK még a nyugdíjasokra is rászabadítaná a háború árát, folyamatosan támadja a rezsicsökkentést és az árstopokat.

A közleményben a Fidesz megerősítette: a nyugdíjasok továbbra is számíthatnak a kormányra, a háborús inflációt is követi a nyugdíjemelés, fenntartják a rezsicsökkentést és árstopokkal védik az időseket a háborús áremelkedéstől.

Kapcsolódó írásaink