Autó-motor

Norris volt a leggyorsabb az első szabadedzésen

A brit pilóta erősen kezdett az Azeri Nagydíj hétvégéjén

A világbajnoki összetett második helyén álló Lando Norris, a McLaren brit versenyzője érte el a leggyorsabb köridőt a Forma-1-es Azeri Nagydíj pénteki első szabadedzésén, Bakuban.

Norris volt a leggyorsabb az első szabadedzésen
A McLaren brit pilótája magabiztos körrel zárt Azerbajdzsánban
Fotó: AFP/Ferenc Isza

A városi pályán számos kisebb-nagyobb probléma hátráltatta a gyakorlást, piros és sárga zászlós megszakítás és figyelmeztetések váltották egymást a tréning első felében, így érdemi körözésre csak az utolsó 22 percben kerülhetett sor.

Norris mögött végül csapattársa, a vb-pontversenyt vezető ausztrál Oscar Piastri végzett a második, Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája pedig a harmadik helyen. A címvédő és négyszeres világbajnok holland Max Verstappen (Red Bull) csak hetedik lett, a másik Ferrarit vezető, hétszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton pedig a 13. pozícióban zárt.

Az Azeri Nagydíj programja 14 órától a második szabadedzéssel folytatódik Bakuban.

Eredmények,

1. szabadedzés (az élcsoport):

1. Lando Norris (brit, McLaren) 1:42.704 perc

2. Oscar Piastri (ausztrál, McLaren) 1:43.014

3. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:43.256

4. George Russell (brit, Mercedes) 1:43.257

5. Alexander Albon (thaiföldi, Williams) 1:43.563

6. Cunoda Juki (japán, Red Bull) 1:43.738

A további program:

2. szabadedzés 14.00

szombat:

3. szabadedzés 10.30

időmérő edzés 14.00

vasárnap:

futam 13.00

Kapcsolódó írásaink