Történelem
Exhumálták a tulsai tömeggyilkosság egyik áldozatát

„Olyan embereket próbálunk megtalálni, akiket meggyilkoltak és eltemettek egy temetőben... úgy, hogy lehetőleg soha ne találják meg őket” – nyilatkozta Tulsa polgármestere, G. T. Bynum az AP-nek. Az Archeology magazin honlapján idézett cikk szerint a kutatók erőfeszítéseiket egy olyan területre összpontosították, amelyet talajradarral azonosítottak. Arról, hogy a föld ott sírokat rejthet, csak néhány tégla és virágcserép maradványa árulkodott.
A temetőben végzett korábbi munkálatok során 66 maradványt találtak, amelyek közül 22-t igazságügyi orvosszakértői vizsgálatnak vetettek alá, hogy megpróbálják azonosítani őket. Ezek közül eddig hat személyről alkottak olyan genetikai profilt, amelyet sikerült kapcsolatba hozni Észak-Karolinában, Georgiában, Texasban, Mississippiben, Louisianában, Oklahomában és Alabamában ma élő emberek mintáival.
A tulsai faji mészárlást, avagy a Black Wall Street-i mészárlás két napig tartott: 1921. május 31-én kezdődött, amikor a városi bíróság előtt összegyűlt tömeg meg akart lincselni egy fiatal fekete cipőpucolót, aki állítólag molesztált egy fehér lányt. A városi hatóságok kezdetben szemet hunytak a randalírozás fölött, azután pedig már képtelenek voltak gátat szabni az eseményeknek.
A nemzeti gárda június 1-i beavatkozásáig 35 háztömböt gyújtottak fel és fosztottak ki Tulsa Geenwood kerületében, az úgynevezett Black Wall Street-en. A korabeli jelentések szerint 600 ember került kórházba, 36-an meghaltak. A történészek azonban az áldozatok számát jóval magasabbra, 75 és 300 közé teszik. A túlélőket napokra internálták, a gyújtogatások miatt 10 ezer ember vesztette el az otthonát.