Sport

Testbedobással nyert Tori Bowie százon

Atlétika. A remek formában lévő Baji Balázs álma teljesült, döntőt futhatott 110 méter gáton a londoni világbajnokságon

Eddig a színes bőrű atléták sikerét hozta a londoni atlétikai világbajnokság, amelyen az úszáshoz hasonlóan az Egyesült Államok versenyzői szerepelnek a legjobban. Harminc év után magyar fu­tóért, Baji Balázsért is szurkolhattunk a 110 méter gát döntőjében.

Atletika
A győztes bukása: Tori Bowie célba érkezése a 100 méter döntőjében (Fotó: Reuters/Kai Pfaffenbach)

Tovább tart az amerikai és az afrikai atléták fölénye az atlétikai világbajnokságon, az európai versenyzőknek eddig nem sok babér termett. Jellemző, hogy a házigazdák eddigi egyetlen aranyát, a szomáliai születésű Mo Farah nyerte, a belgák elsőségét pedig hétpróbában a színes bőrű Nafissatou Thiam szerezte. Üde színfolt volt, hogy a női vágtázók 100 méteres döntőjébe bejutott egy fehér futó is, a holland Dafne Schippers, aki harmadikként ért célba. Az amerikai Tori Bowie hatalmas hajrá után, szó szerint bedobta magát a célba, s így megelőzte az elefántcsontparti Marie Josee Ta Lout. Ennek a finálénak is egy jamaicai futó lett a nagy vesztese, az olimpiai bajnok Elaine Thompson görcsösen futva csak az ötödikként ért célba.
A csalódott Thompson először gratulált az érmeseknek, majd elmondta: „Nem tudom, mi történt. Vissza kell néznem a videót, hogy kiderüljön, mit csináltam rosszul, hiszen eddig idén nem kaptam ki.”

Női rúdugrásban viszont az olimpiai bajnok görög Ekaterini Sztefanidi a világbajnok címet is megszerezte. Hétpróbában is riói bajnok, a belga Nafissatou Thiam nyert.

A sérüléssel bajlódó Krizsán Xénia a kilencedik, Zsivoczky-Farkas Györgyi pedig a 17. helyen végzett.
Amire már régen volt példa, pontosan harminc éve, magyar futó döntős lett világbajnokságon. Baji Balázs remek futással, összesítésben a negyedik legjobb idővel bejutott a döntőbe 110 méter gáton. „A döntőbe kerülés volt a legnehezebb feladat a számomra, azzal, hogy ez teljesült, egy álom vált valóra” – mondta Baji Balázs a finálé előtt, amely lapzártánk után fejeződött be.

Ma rendezik a női súlylökés selejtezőjét (21.40 órától), amelyben az olimpiai bronzérmes Márton Ani­táért szurkolhatunk.