Tart a Vidi tizenegyes-mizériája

Labdarúgás. Minden élvonalbeli továbbjutott alacsonyabb osztályú ellenfelével szemben

Mind a tizenkét NB I.-es klub továbbjutott a labdarúgó Magyar Kupa 1. fordulójából.

A bajnok MOL Vidi Cigándon, a III. osztályú helyi csapat ellen játszott, s nyert 2–0-ra. A házigazdák a számukra egyben ünnepi mérkőzést összkapcsolták új klubházuk átadásával. Marko Nikolics együttese már a harmadik percben büntetőt lőhetett, de ezt az új szerzemény, Armin Hodzic kihagyta. Még ebben a félidőben újabb tizenegyeshez jutott a fehérvári csapat, ezt már Huszti Szabolcs gólra váltotta. Három perccel később, a 32. percben a bolgár Milanov gólja gyakorlatilag el is döntötte a továbbjutást. A MOL Vidi, amelynek egészséges kulcsjátékosai közül egyedül Juhász Roland pihent, nem nyújtott meggyőző teljesítményt. A Vidi ősszel már négy tizenegyest elrontott tétmérkőzéseken, a mostani a második olyan meccse volt, amelyen egyet belőtt, egyet pedig kihagyott.

A Ferencváros sem, így a vártnál csak nehezebben, ugyancsak 2–0-ra győzött a megyei I. osztályban szereplő Szegedi VSE ellen. Leand­ro a 25. percben vezetést szerzett a zöld-fehéreknek, de Finnbogasson csak a 88. percben biztosította be a továbbjutást. A Budapest Honvéd biztosan győzte le a megyei első osztályban szereplő Bőny gárdáját, a vendégeknél a visszatérő Hidi Patrik és Tischler Patrik is két gólt szerzett az első félidőben. Hidit csütörtökön igazolták le a kispestiek, míg Tischler egy hónappal ezelőtt Újpestről érkezett kölcsönbe. A támadó tétmérkőzésen harmadszor lépett pályára új csapatában, amelyben eddig még nem volt eredményes.

6. forduló (a 64 közé jutásért, az élvonalbeli csapatok mérkőzései): Bátaszék–Újpest FC 1–7, Szegedi VSE–Ferencváros 0–2, BKV Előre–Debrecen 1–2, Komárom–Puskás Akadémia 1–3, Tállya–MTK Budapest 0–8, Siklós–Paksi FC 0–5, Fővárosi Vízművek–Mezőkövesd 0–5, Bőny–Bp. Honvéd 0–6, Cigánd–MOL Vidi FC 0–2, Csepel–Haladás0–2, ESMTK–Diósgyőr 1–3, Szolnoki MÁV–Kisvárda 0–1