Próbára tette a Giro d’Italia mezőnyét az Etna, amelyre Chaves ért fel elsőnek

Kerékpár

Nehéz, de sikeres napja volt a Mitchelton–Scott csapatnak a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny hatodik, csütörtöki szakaszán, ugyanis Esteban Chaves nyert, míg Simon Yates összetettben átvette a vezetést.

A Caltanissetta és Etna közötti 164 kilométeren a főmezőnytől egy nagyobb szökevénycsoport lépett meg, amelynek tagja volt a végül győztes kolumbiai Chaves is.Az 1737 méter magas Etna igazán próbára tette a mezőnyt, az utolsó húsz kilométeres emelkedőn több sikertelen szökés után a kolumbiai versenyző öt kilométerre a céltól hagyta ott társait. Csapattársa, Yates a cél előtt ugyan utolérte, de hagyta Chavest nyerni, mert így övé lett a kék trikó, míg a brit versenyző az összetettben vezetőnek járó rózsaszín trikót kapta meg. Yates 26 másodperccel megelőzte a riválisokat, köztük a címvédő holland Tom Dumoulint, a négyszeres Tour de France-győztes Chris Froome-ot és a 2015-ös Vueltán bajnok Fabio Arut. Az eddig éllovas ausztrál Rohan Dennis több mint egyperces hátránnyal ért a célba.