Sport

Orbán Viktor az európai röplabdaszövetség elnökével tárgyalt

A megbeszélésen a hazai sikereiről, támogatási rendszeréről, valamint a jövő évi Európa-bajnokságról is szó volt

A röplabdasport hazai sikereiről, támogatási rendszeréről, valamint a jövő évi Európa-bajnokságról is szó volt Orbán Viktor miniszterelnök és Alekszandar Boricsics, az Európai Röplabda Szövetség (CEV) elnöke, a Nemzetközi Röplabda Szövetség (FIVB) elnökhelyettese megbeszélésén az Országházban - tájékoztatta Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke az MTI-t.

orbán röplabda
Boricic: jó döntés volt, hogy Magyarország legyen társházigazda

Aleksandar Boricic, az Európai Röplabda Szövetség (CEV) elnöke szerint a szervezet jó döntést hozott, amikor tavaly felkérte Magyarországot, hogy legyen a 2019-es női Európa-bajnokság társházigazdája.

A CEV első embere másfél napos budapesti látogatását követően kedden, sajtótájékoztatón elmondta: a magyar röplabda hosszú évekre eltűnt a sportág térképéről, azonban köszönhetően a három éve dolgozó új vezetésnek, a válogatottak és a klubcsapatok teljesítménye is folyamatosan javult.

"Ezért is ajánlottuk fel Magyarországnak, hogy rendező legyen" - jegyezte meg Boricic.