Sport
Olaszország már ünnepeli a Juvét
Labdarúgás. Zinedine Zidane válthatja Carlo Ancelotti a Real Madrid kispadján
Nemcsak a Real nem jutott tovább, alighanem Carlo Ancelotti sorsa is eldőlt szerda este Madridban. Az edzőtől várhatóan elköszön a Real a szezon végén, hiszen csapatával kiesett a Bajnokok Ligájából, a spanyol bajnokságot pedig valószínűleg a két fordulóval a vége előtt négypontos előnnyel vezető Barcelona nyeri. A spanyol sajtó már a szerda esti BL-kiesés utáni sajtótájékoztatón nekiment az edzőnek. Azt kérdezték tőle, hogy kitölti-e a hároméves szerződését, tehát marad-e a Realnál. „Egyelőre nincs értelme a jövőmre beszélni, korai még ez a kérdés – hárított a meccs után Ancelotti. – Úgy láttam, a fiúk mindent megtettek a győzelemért, sokat támadtak, és a helyzeteink is megvoltak. A múlt heti első mérkőzésen nem ment úgy a játék, ahogy akartuk, szemrehányást amiatt tehetünk magunknak.” A lapok úgy tudják, Zinedine Zidane ül a nyártól Ancelotti helyett a Real kispadján.
„2015: a Real legrosszabb éve?” – tette fel a kérdést a Marca című lap. Könnyen lehet, mert szinte biztos, hogy ebben az évben semmi sem kerül a Bernabéu Stadion vitrinjébe. Cristiano Ronaldo versenyben volt a BL-gólkirályi címéért, de mivel ő nem lesz ott június 6-án a berlini döntőben, a szintén tízgólos Lionel Messi pedig igen, így már csak azért szurkolhatnak, hogy az argentin ne lőjön gólt. Egy héttel ezelőtt bejárta a világsajtót a hír, hogy a Real portugál csillaga éves fizetésének több mint a felét, hétmillió eurót adományozott a nepáli földrengés áldozatainak megsegítésére. A Save the Children alapítvány azonban tegnap közleményben cáfolta ezt, és közölte, hamis a hatalmas adományáról szóló információ. És ez még a kiesésnél is kínosabb Ronaldónak.
Olaszország viszont ünnepel, és a Juventust magasztalja. Nem ok nélkül, a torinóiakat ugyanis alig valaki várta a döntőbe. Szerdán azonban, nagyon taktikus játékkal, 1–1-et játszottak Madridban. Az olasz sajtó kivételes hőstettnek minősíti a sikert. „A Juventusban futballozom, ez a munkám – mondta a madridi nevelésű Álvaro Morata. – Kissé keserédes érzés, jobb lett volna más csapat ellen betalálni az elődöntőben. A döntőbe jutottunk, ám nem akarunk megállni itt, történelmet akarunk írni a Barcelona ellen.”
Ezzel tehát eldőlt, hogy az idén sem lesz címvédés a Bajnokok Ligájában, a sorozat 1993-as elnevezése óta ez még egyik klubnak sem sikerült. A Juve 2003 után lesz ott újra a BL-döntőben, a Barcelona 2011-et követően. A Barca és a Juventus eddig nyolc alkalommal csapott össze egymással a nemzetközi kupákban, s négyszer az olaszok, kétszer a katalánok győztek.
Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: Real Madrid–Juventus 1–1 (1–0), Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 79 ezer néző, gólszerzők: C. Ronaldo (23., 11-esből), illetve Morata (57.). Továbbjutott: a Juventus, 3–2-es összesítéssel.
Folytatódik a spanyol bajnokság
A spanyol Nemzeti Törvényszék felfüggesztette a játékosok szakszervezete által meghirdetett sztrájkot, ezután a helyi labdarúgó-szövetség is visszakozott, nem akart munkabeszüntetést, így folytatódhatnak a labdarúgó-bajnokságok Spanyolországban, köztük a Primera División. A La Ligában a következő fordulót vasárnap este rendezik, így az Atlético Madrid–Barcelona rangadót is. (MTI)