Olasz Anna ezüstérmes 25 kilométeren

A magyar úszónő óriási küzdelem után megelőzte a németek kedvencét, Angela Maurert

Olasz Anna második lett a németországi úszó Európa-bajnokságon a nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyében, amelyet a szakág zárónapján rendeztek meg. Honfitársnője, Szilágyi Nikolett, továbbá az erősebb nem hasonló távú viadalának magyar résztvevője, Székelyi Dániel feladta a versenyt.

Ideális versenyidő, 22 fokos víz, a napsütést időnként váltó felhősödés várta a nyíltvízi úszás befejező napján a maratoni távra vállalkozókat a Berlin külterületén fekvő grünaui evezős pályán, ahol a női mezőnyben 15-en, a férfiaknál 18-an vágtak neki a tíz - egyenként két és fél kilométeres - körből álló viadalnak.

olaszanna
A nyíltvízi válogatott összességében két második hellyel zárta berlini szereplését, mivel Olaszhoz hasonlatosan - az Eb szerdai nyitónapján - Risztov Éva is ezüstérmet szerzett, mégpedig az olimpiai távon, 10 kilométeren.