Nemzetek Ligája: Görögország - Magyarország

A görögök nyertek, de a magyarok voltak jobbak: 1-0-ra győztek a hazaiak

A magyar labdarúgó-válogatott pénteken 1-0-ra kikapott Athénban Görögország vendégeként a Nemzetek Ligája C osztályában, így a harmadik fordulót követően a harmadik helyre csúszott vissza a csoportjában.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttesébe - amely az athéni kikötőben tett sétával hangolt a találkozóra - az RB Leipzig csapatkapitánya, Willi Orbán mellett Kalmár Zsolt, az olasz szakvezető korábbi dunaszerdahelyi játékosa is bekerült a két fél budapesti találkozójához képest. Az egy hónappal és egy nappal korábbi kezdőcsapatból ezúttal Lang Ádám és Kovács István maradt ki.

görög magyar kezdők
A görög válogatott kezdőcsapata:

Barkas -Bakakis, Sokratis, Manolas, Tsimikas - Zeca, Kourbelis, Bakasetas - Fortounis, Pelkas -Mitroglou

Még soha nem nyert a magyar válogatott idegenben a görögök ellen, valószínűleg nagyon kell küzdeniük fiainknak.

És kezdődik a mérkőzés!

5. perc: Görög mezőnyfölény, támadják a magyar kaput a hazaiak.

10. perc: Varga lőtt kapura egy szabadot jó helyről, a görög kapus hárított.

16. perc: Szalai csúsztatott közelről, jobbszélről indult a támadás, pont mint ahogy Budapesten csinálták a fiúk. Kezdenek kibontakozni a magyarok.

30. perc: Elég rosszul és agresszív módon játszanak a görögök, máris három sárgát gyűjtöttek. Egyértelmű a magyar fölény már.

45. perc: Egy perc hosszabbítás után lefújja a bíró az első félidőt, melynek közepén mi voltunk nagy fölényben, az elején és a végén viszont erősek voltak a görögök is.

Félidő!

Folytatódik a mérkőzés, a görögök cserélnek egyet, Kurbelis helyére jön Ciolis.

52. perc: Javult a görögök játéka, de egyelőre nem volt különösebben veszélyes helyzetük. Nálunk Szalai veszélyeztetett fejjel a második félidő elején.

54. perc: Kovács érkezik Kalmár helyére.

65. perc: GÓL 1:0 - Mitroglu fejjel szerez vezetést a görögöknek, noha ezelőtt semmit nem mutatott a meccsen a támadó. Nagyjából félórájuk van a magyar focistáknak, hogy változtassanak az eredményen.

67. perc: Nagy Dominik érkezik Varga Roland helyére.

75. perc: A bekapott gól óta nem találjuk magunkat, a görögök törik a játékot ahol tudják. Bese helyén Németh folytatja.

86. perc: Petárdázás miatt áll a játék, a magyar szektorból jött a hangja.

90. perc: Öt perc ráadás.

Közben a finnek vezetést szereztek az észtek ellen, ez nekünk a lehető legrosszabb, ha nem egyenlítünk ki.

94. perc: Próbálkozunk nagyon. közben Mitroglu helyére érkezett Buhalakisz.

95. perc: Kezezés! A tizenhatoson belül az egyik görög lábáról a kezére rúgta a labdát, de nincs tizenegyes, a bíró észre sem vette.

96. perc: VÉGE 1-0-ra nyert Görögország, noha a magyarok játszottak jobban.