Sport

Lunde távozik a Győri ETO-ból

Kézilabda. Jelena Grubisic pótolhatja a sztárt

A Győri ETO női kézilabdacsapatának vezetői bejelentették, hogy a kétszeres olimpiai bajnok, négyszeres Európa- és világbajnok norvég kapusuk, az anyai örömök előtt álló Katrine Lunde a szezon végén távozik a klubtól.

Köztudott, hogy a játékos már az év végén anyagi természetű vitába keveredett a Bajnokok Ligája-győztes ETO vezetői­vel, ezért igazából nem volt meglepetés a tegnap bejelentett hír. Kelecsényi Ernő klubelnök is nyilatkozott Lunde távozásáról. Elmondta, a szerződés minden pontja minden pillanatban betartatott – minden ezzel ellentétes nyilatkozat a norvég sajtó által felturbózott, felfújt megközelítésű volt.

 „A kapus utódjának keresésekor a pótlására érkező Jelena Grubisic is ott lesz a potenciális jelöltek között, akiknek eddigi teljesítményével maximálisan elégedettek vagyunk, felhozta magát a BL-szintre”  - tette hozzá a klub elnöke. A győri női kézisek hiány­zói közül Görbicz Anita ősszel már pályára léphet.