Harc a bronzéremért: Belgium-Anglia ÉLŐ

2-0-s győzelmükkel a belgáké a harmadik hely

A végéhez közeledik az oroszországi labdarúgó-világbajnokság. A szombati bronzmérkőzésen a fiatal csapatával várakozáson felül szereplő Anglia és a sztárokkal teletűzdelt, a torna nagy részében látványos futballt bemutató Belgium csap össze. Vajon a Kane vezette Háromoroszlánosok szerzik meg a harmadik helyet, vagy a másik csatárcsillag, Romelu Lukaku vezeti sikerre az övéit?

belga angol kezdőkA kezdőcsapatok. Forrás: fifa.com

4. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet Belgium egy szép támadás végén! A visszalépő Lukaku indította Chadlit, aki jó ütemben ívelt középre, ahol Meunier érkezett és Pickford lába mellett a hálóba lőtt.

12. perc: Angol szabadrúgás. Trippier betekert labdáját könnyedén húzza le Courtois.

12. perc: A túloldalon De Bruyne lőhet a 16-oson belülről, megpattan a próbálkozása, így veszélyes igazán, de Pickford szépen hárít.

14. perc: Loftus-Cheek csúsztatása csemege Pickfordnak

17. perc: Újabb veszélyes belga akció. De Bruyne ugratja ki tökéletes ütemben Lukakut, az angol védelem elalszik, a belga center azonban hosszan tolja meg, így a kilépő Pickford zsákmánya a bogyó.

19. perc: Loftus-Cheek cselezi be magát ügyesen a belga tizenhatoson belülre, éles középreadását Kompany kivágja.

A szögletet az előrehúzódó hátvéd, Maguire fejeli kapura, Courtois simán védi a középre tartó labdát.

24. perc: Az eddigi legnagyobb angol helyzet. Egy hosszú fölívelés után Sterling készíti le Kane-nek, de az angolok gólfelelőse elcsúszik, estében tizenötről leadott lövése kapu mellé száll.

30. perc: Lukaku szerez labdát az angol térfél közepén, a belgák passzolgatnak egy keveset, keresik a rést az ellenfél védelmén, aztán Tielemans szánja el magát egy lövésre 16-ról, de belevetődnek.

34. perc: Járatják egy darabig a labdát a belgák az angolok térfelén, majd rákapcsolnak, Hazard lendületből betör a tizenhatoson belülre, majd tüzel, de Stones beleteszi a lábát.

35. perc: Trükkös belga szöglet után Alderweireld húzza kapura szép mozdulattal, nem sokkal ment el a lövése a keresztléc fölött.

38. perc: Kényszerű csere Belgium csapatában. Chadli nem tudja folytatni, a helyén a Barcelona hátvédje, Thomas Vermaelen kap lehetőséget

45+3. perc: Lukaku vesz le egy hosszú indítást parádésan az angol kaputól jó 40 méterre, majd megindul, a büntetőterületet átlépve lőni próbál, de érkezik a blokkoló védő

Vége az első játékrésznek

Folytatódik a meccs a második félidővel.
A szünetben kettőt cserélt Gareth Southgate: Sterling helyére Rashford, Rose helyett Lingard állt be.

50. perc: Trippier veszélyesen tekeredő szabadrúgását Vertonghen vágja szögletre.

A sarokrúgás után Courtois Hazard-t hozza játékba, a meginduló belga támadót Stones szabálytalanul állítja meg, sárga lap a jutalma.

54. perc: Trippier bedobása Lingardot találja meg a belga tizenhatoson belül, a középpályás kapáslövése lecsúszik, de majdnem így lesz jó Harry Kane-nek, aki egy hajszállal marad csak le.

56. perc: De Bruyne újabb tökéletes ütemű labdával szolgálja ki Lukakut, a csatár azonban ismét hosszan veszi, át, Pickford pedig jön, így oda a helyzet.

60. perc: Belga csere, Lukaku számára véget is ér a meccs, Dries Mertens váltja

62. perc: Ígéretes belga akció: Hazard kezel le ügyesen egy hosszú indítást, a szélen felfutó Meunier elé tálal, Delph viszont az utolsó pillanatban szögletre kotorja becsúszva

69. perc: Eric Dier ereszt el egy lapos lövést jó 25-ről, nem túl erős és igazán helyezni sem sikerül, így Courtois vetődve megfogja.

70. perc: Kis híján ott az angol egyenlítés! Megint Dier a főszereplő, szép összjáték után kerül helyzetbe, Courtois kapust is átemelte, Alderweireld azonban visszaér és óriásit ment.

74. perc: Erőszakosan letámadnak az angolok, Lingard szerez labdát, Witsel fölrúgja. A szabadrúgást Trippier adja be, Maguire érkezik jól, de kevéssel kapu mellé bólint.

78. perc: Az utolsó belga csere. Tielemans le, Dembele be.

81. perc: Szenzációs belga kontratámadás! Öt-hat passzból felérnek az ellenfél kapuja elé, Mertens keresztlabdája után Meuniers kapásból rátűzi, Pickford bravúrral kitolja.

82. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ezzel alighanem eldőlt a bronzérem sorsa. De Bruyne remek passzal ugratja ki Hazard-t, Stones nem meri bántani a tizenhatoson belülre törő belga támadót, aki könyörtelenül bevágja laposan a rövid sarokba Pickford mellett.

84. perc: Az angolok is cserélnek egy utolsót. Loftus-Cheek hagyja el a pályát,Dele Alli érkezik.

90. perc: Három perc a ráadás.

90+3. perc: Witsel kap még egy sárga lapot.

Ezzel vége is a mérkőzésnek, Belgium megérdemelten nyert, a bronzéremmel története legjobb világbajnoki eredményét érte el.