Gálázás és óriási játék a Vojvoda Dávid vezette csapattól az utolsó mérkőzésen

Férfikosárlabda-vb-selejtező, J csoport

Három nappal azt követően, hogy a magyar férfikosárlabda-válogatott rendkívül eredménytelenül játszott az olaszokkal, nagy kérdés volt, sikerült-e azt a 75–41-es vereséget elfelejteni, és új lapot nyitni.

Egyrészt, hogy megmutassák a szombathelyi közönségnek, érdemes volt jegyet venniük, másrészt, hogy megragadják az esélyt arra, hogy a csoportban, ha nem is vb-kijutást jelentő helyen, de negyedikként végezzenek, ami az Eb-sorsoláskor fontos. A mérkőzés ígéretesen indult.

Az első negyedben hatvanszázalékosan dobtuk a triplákat, és a lepattanószerzésben is remekeltünk.
A legtöbb pontot ekkor a szolnoki Vojvoda jegyezte, az első tíz percet 24–16-ra hoztuk a horvátok ellen. A folytatásban Keller, majd Ferencz is felnőtt a feladathoz. Jól játszott Benke, de ki nem? A félidőben 48–33, a végén pedig 84-65, brávó!