Sport
Egymilliárd forintos fejlesztés
Sportpolitika. Új központot hoz létre a kormány a doppingellenes harcban
Balog Zoltán közölte: jövőre hazánk tizenkét világ- és Európa-bajnokságot rendez majd, amelyek közül kiemelkedik a vizes-világbajnokság, amelyre - mint mondta - Budapest nagyon készül. Kitért arra, hogy jövőre is komoly infrastrukturális beruházások lesznek a sport területén, s a kormány célja az, hogy ne legyen az országban olyan járás, regionális egység, ahol nincs legalább egy uszoda vagy nemzetközi sportverseny rendezésére alkalmas tornacsarnok. Ez kétszáz létesítményt jelent - tette hozzá a tárcavezető. Kiemelte, ide tartozik a teljesítményfokozó szereket bevizsgáló központ építése is.
„A sport fontos üzlet a világon, ezért fontos, hogy lefektetett, világos szabályai legyenek a szervezésben, a korrupció és a dopping elleni harcban” - mondta. A 2024-es olimpiai pályázatról azt mondta, „a magyar sportcsaládnak régi vágya”, hogy Magyarország olimpiát rendezhessen. Navracsics Tibor oktatásért, kultúráért, fiatalokért és sportért felelős európai uniós biztos kijelentette, hatékonyabbá kell tenni a doppingellenes harcot, a sport területén is kulturális változásra van szükség, és a sportolóknak is nemet kell tudniuk mondani a teljesítményfokozó szerekre.
Szabó Tünde államtitkár elmondta, hogy a több mint 40 ország 240-nél is több sportért felelős vezetőjének részvételével rendezett tanácskozásnak a doppingellenes küzdelem, a sporteredmények manipulálásával szembeni fellépés és hatékony sportirányítás megvalósítása volt a három kiemelt témája. „Mivel a sport kihat a többi ágazatra is, ezért nagy a felelősségünk, hogy helyes irányokat fektessünk le” - fogalmazott. A keddi program zárásaként a résztvevők aláírták az Európa Tanács sportversenyek tiltott befolyásolásáról szóló egyezményét, valamint a sporteseményeken, különösen a labdarúgó-mérkőzéseken megnyilvánuló szurkolói erőszak visszaszorítását célzó egyezményt.