Sport
Blatter távozását sürgetik
Labdarúgás. Lefoglalták a FIFA-vezetők gépeit
A FIFA által kiadott közlemény szerint az érintettek maguk adták oda gépeiket a nyomozó hatóság embereinek. A svájci rendőrség a 2018-as oroszországi és a 2022-es katari vb rendezésével kapcsolatban vizsgálódik.
Közben az Európai Parlament felszólította a FIFA-t, hogy a korrupciós botrány miatt azonnali hatállyal váltsa le Blattert. Az állásfoglalás – amelyet mind a hét frakció elfogadott és nagy többséggel megszavazott – tartalmazza a javaslatot, hogy a rendkívüli közgyűlésig, az új elnök megválasztásáig átmeneti vezető kerüljön a szervezet élére.
„A csaló FIFA-tisztségviselőket el kell bocsátani, és a korrupciógyanús döntéseket felül kell vizsgálni, s ha szükséges, új helyszíneket kell kijelölni” – olvasható a közleményben. Navracsics Tibor sportügyekért is felelős uniós biztos a téma vitájában úgy fogalmazott, hogy a FIFA-ban a kis változás nem lesz elég, de meglehet, a nagy változás sem elégséges.