Szenzációs feltámadás

Kézilabda. A világsztárokkal felálló Paris Saint-Germain már hat góllal is vezetett Szegeden, mégis csalódottan távozott a fordulatos Bajnokok Ligája-rangadóról

Megőrizte több mint kétéves hazai veretlenségét a Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, fordulatos mérkőzésen 32–29-re nyert a vendég Paris Saint-Germain ellen az A csoport rangadóján.

Dean Bombač nagyon feljavult a második félidőre, Luka Karabatic sem bírt vele
Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A Barcelona mögött 18–18 ponttal második PSG és harmadik Szeged mérkőzése a kapusok bravúrjaival kezdődött, a tizedik percben 2–2 volt az eredmény. Ezután viszont Bodóék ziccereket hibáztak, vagy inkább a franciák kapusa, Gérard remekül védett. Ráadásul a Szeged több labdát eladott, amiből a Remiliék könnyű gólokat szereztek, s így két-három góllal vezettek. Canellas beállásával ugyan feljavult a hazai csapat támadójátéka – a spanyol világbajnok ötből öt gólt szerzett – azonban a szegediek hiába dobtak a szünetig tizenötöt, a gyengébb védekezés, s a világsztárok remeklése miatt tizennyolcat kaptak a szünetig. A százalékos dobóhatékonyság 69–56 volt a franciák javára.

A második félidő elején a Szeged két hetest kihagyott, a párizsiak viszont nem hibáztak, így a 37. percben már hattal vezettek (16–22). A fanatikus szegedi szurkolók azonban nem adták fel – szerencsére a magyar csapat játékosai sem – zúgott a „Mindent bele”. A biztos vezetés tudatában a PSG lassított, s így Canellas vezérletével, egy 6–0-ás sorozattal a Szeged felzárkózott, majd kiegyenlített (23–23). Sőt, Mario Šoštarič góljával a vezetést is átvette.

A rendkívül izgalmas hajrában Mikler Roland bravúrosan védett, Dean Bombač is remekelt, s így sikerült a második félidőt 17–11-re, a mérkőzést pedig 32–29-re megnyerni. A találkozó legjobbja a tízgólos Joan Canellas lett. A Szeged a Barcelona legyőzése után a PSG-t is megverte, s így megnőtt az esélye a második helyezés megszerzésére a csoportjában. „Az első félidőben sokat hibáztunk a támadásban – értékelt Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője. – Azt kértem, hogy ne siessék el a lövéseket, s pontosabban passzoljanak. A második félidőre a védekezésünk is feljavult, s így sikerült nyerni.” A B csoportban a súlyos anyagi gondokkal küzdő Vardar Szkopje hazai pályán tartalékosan is 38–28-ra legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsját, így megmaradt az esélye a továbbjutásra.

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont, 2. MOL–Pick Szeged 20, 3. Paris SG 18, 4. Aalborg HB (dán) 13, 5. Flensburg–Handewitt (német) 11, 6. RK Celje PL (szlovén) 6, 7. Elverum (norvég) 3 (312–358), 8. PPD Zagreb (horvát) 3 (286–352)