Sport

A világelső Nadal gratulált Thiemnek

Tenisz. Sorozatban harmadszor döntős Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic párosbanaz ausztrál nyílt bajnokságon Melbourne-ben

Nagyon szoros mérkőzésen az osztrák Dominic Thiem a világelső Rafael Nadalt legyőzve bejutott az elődöntőbe a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Női párosban Babosék ellenfele a pénteki döntőben a Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh páros lesz.

A világelső Nadal gratulált Thiemnek
Rafael Nadalt (balra ) először győzte le Dominic Thiem Grand Slam-tornán
Fotó: AFP/David Gray

„Nem játszottam rosszul, de Dominic még jobb volt, nagyon sok energiával, agresszíven teniszezett” – ismerte el a világranglista vezető Rafael Nadal, aki négyórás, szoros csatában, pályafutása során először három rövidítést elveszítve 7:6 (7–3), 7:6 (7–4), 4:6, 7:6 (8–6)-ra kikapott a 26 éves Dominic Thiemtől. A negyedik szettben az osztrák játékos 5–4-nél kiszerválhatta volna a mérkőzést, de kétszer is hibázott, a 19-szeres Grand Slam-győztes Nadal pedig rövidítésre hozta a játszmát. Itt Thiem két meccslabdáját spanyol riválisa hárította, de az osztrák egy szerencsés, hálót érő elütésével harmadszor is megkapta az esélyt, Nadal pedig a következő pontot a hálóba ütötte. Így Thiem pályafutása során először Grand Slam-tornán legyőzte a spanyol világklasszist, és először jutott döntőbe Melbourne-ben. Ellenfele a fináléba kerülésért a német Alexander Zverev lesz.

„Úgy érzem, két jó formában lévő teniszező küzdelme volt, a harmadik rövidítésnél szerencsém is volt. De Fortuna segítsége is kell, hogy a világ legjobbja ellen nyerjél” – nyilatkozta Thiem, akinek volt miért visszavágnia, hiszen 2018-ban és 2019-ben is vereséget szenvedett Nadaltól a Roland Garros döntőjében.

A másik elődöntőben a második kiemelt Novak Djokovic és Roger Federer szuperrangadó lesz a fináléba kerülésért. Női egyesben a román Simona Halep és a szintén volt világelső Garbine Muguruza is bejutott az elődöntőbe, amelyben Barty (ausztrál, 1.)–Kenin (amerikai, 14.), Halep–Muguruza összecsapás lesz.

Továbbra is sikeresen menetel a Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros, a magyar és a francia teniszező 7:5, 6:2-re győzött a hetedikként rangsorolt Csan Hao-Csing, Csan Latisa tajvani kettős ellen, és sorozatban harmadszor jutott a döntőbe Melbourne-ben. „Nagyon élveztem a mérkőzést, amelyen a Csan testvérek egyáltalán nem jutottak bréklabdához, Úgy érzem, ma én voltam a húzóember, de azért vagyunk az egyik legjobb páros, mert minden helyzetben megtaláljuk a megoldást.” Babosék hetedik Grand Slam-döntője pénteken magyar idő szerint reggel 6 órakor kezdődik, az ellenfél az első helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh páros lesz, akiket a vb-n legyőztek.

Kapcsolódó írásaink

Djokovics gyors győzelmeket arat

ĀTenisz. Babos Tímea és Kristina Mladenovic két sima játszmát megnyerve bejutott a női páros elődöntőjébe Melbourne-ben, Roger Federer vesztes állásból fordított