Kultúra

Támogatás a Liget-projektnek

Neves művészek, tudósok állnak ki a fejlesztésért

Az 1995-ben alapított, a Városligetben működő intézményeket összefogó Liget Köztársaság Egyesület elnökségének kezdeményezésére több mint nyolcvan neves művész, tudós és ismert közéleti személyiség, köztük több Kossuth- és Széchenyi-díjas biztosítja támogatásáról a Városliget teljes megújítását és új múzeumok építését tartalmazó Liget Budapest projektet.

A nyilatkozat aláírói között van mások mellett Bachman Gábor, Balogh Balázs, Pottyondy Péter, Skardelli György, Bánáti Béla és Hartvig Lajos építészek, György Péter esztéta, Mőcsényi Mihály tájépítész, Baki Péter, a Magyar Fotográfiai Múzeum vezetője – bár ez az intézmény kikerült a projektből –, Bodó Sándor és Kósa László néprajztudósok, Czére Andrea, az MTA művészettörténeti bizottságának tagja, Keserü Katalin, Petrányi Zsolt és Rockenbauer Zoltán művészettörténészek, Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója, valamint számos olimpiai bajnok sportoló, neves képzőművészek, zenészek, énekesek. A közlemény szerint az aláírók támogatják ezt a kulturális, parkfejlesztési és építészeti programot, amelynek révén a saját legjobb hagyományai alapján újul meg az évtizedek óta elhanyagolt Városliget. Baán László, a Liget-projektért felelős kormánybiztos a Kossuth rádiónak adott interjúban tegnap elmondta, hogy a magyar történelem folyamán nem a Liget-projekt az első olyan beruházás, amely komoly társadalmi vitát vált ki, hiszen a Lánchíd vagy az Országház építését a maga idejében szintén óriási viharok kísérték. Emlékeztetett arra is, hogy a zöldfelület 60 százalékról 65-re növekszik a fejlesztéssel egyidejűleg.

Mint ismert, a napokban más, szintén neves tudósok, művészek, közéleti személyiségek a projektet ellenző nyilatkozatot tettek közzé több fórumon, ellenezve a városligeti építkezéseket és a budai várban tervezett változásokat.