Kultúra

Cseh Tamás Program: Beattörténeti blog indul

A felületen legendás zenekarokat és koncerthelyeket mutatnak be

Volt egyszer egy beatkorszak címmel beat-, pop- és rocktörténeti blog indul a Cseh Tamás Program keretein belül. A blogon a beatkorszak legendás helyzíneit és előadóit mutatják be - az olvasók történeteit is várják.

A felület legendás zenekarok és koncerthelyek, valamint kevésbé ismert, de meghatározó háttéremberek bemutatását tűzte ki célul. Az olvasók történeteit is várják - közölték a szervezők csütörtökön az MTI-vel.

Az oldal szerkesztői "helyek, fejek és események" bemutatását ígérik. Az egykor legfontosabbnak számító szórakozóhelyekről a Beatlokál rovat posztjai fognak szólni, a könnyűzene és a politika viszonyát a Beatpolban vizsgálják, a korabeli zenekarokat Beatábécé címmel mutatják be, a Beatriportban pedig beszámolnak minden aktuális eseményről, amely valamilyen szálon köthető a beatkorszakhoz.

A dokumentumok, hanganyagok és visszaemlékezések mellett az oldal készítői a privát emlékezetre is hangsúlyt fektetnek, a beatkorszak történetének megírásához ezért az olvasókra is számítanak. A Sajátbeat című rovatba olyan írásokat, fotókat várnak, amelyek egy-egy koncertélményről, rajongott sztárról vagy éppen az első csókról számolnak be.

Az anyagokat a [email protected] e-mailcímen lehet elküldeni az oldal szerkesztőinek.