Külföld
Robotok nagyarányú részvételével kezdődött hadgyakorlat a brit hadseregben
A hadgyakorlat kísérleti ütközettel végződik, amelynek során a valósághoz lehető legjobban közelítő szimulációs hadműveleti feltételek között próbálják ki
Hetven technológiai újítás - közöttük csúcsminőségű megfigyelő drónok és önvezető terepjárművek - kipróbálását kezdte meg a hadsereg - közölte Gavin Williamson védelmi miniszter.
A tárca közlése szerint az Automata Harcos kódnevű kísérleti hadgyakorlat négy héten át tart, és annak során számos pilóta nélküli légi és önvezető szárazföldi járművet tesztelnek, A gyakorlat célja, hogy növeljék a katonák épségének védelmét harci cselekmények közben.
A hadgyakorlat kísérleti ütközettel végződik, amelynek során a valósághoz lehető legjobban közelítő szimulációs hadműveleti feltételek között próbálják ki az új technológiai ötleteket és az eszközöket - áll a védelmi minisztérium közleményében.
A gyakorlat egyik legfontosabb eleme az úgynevezett egymérföldes (1 mérföld =1609,344 méter) utánpótlás biztosítása kizárólag gépek segítségével. Az "utolsó mérföld" rendkívül veszélyes az ütközeti zónákban, ezért az automatizálás a tárca szerint létfontosságú a katonák élelmiszerrel, üzemanyaggal és lőszerrel való ellátása szempontjából.
Gavin Williamson szerint a robottechnológia forradalmasítja, biztonságban tartja a brit fegyveres erőket, és előnyt biztosít számukra az egyre bizonytalanabb világban.
A hadgyakorlat célja a megfigyelő, hosszú távú precíziós célzó technológiáknak, a fejlett szállításnak és a csapatok újbóli ellátásának, a városi hadviselésnek és a fejlett helyzetfelismerésnek a tesztelése is.
A gyakorlaton részt vevő katonák többsége a a brit szárazföldi erőktől érkezik. Az önjáró gépek mellett összesen több mint kétszáz ember vesz részt a gyakorlaton, közöttük az amerikai hadsereg, a brit királyi haditengerészet, a királyi légierő (RAF), a védelmi és technológiai kutatóintézet (DSTL) képviselői, valamint tudósok és ipari szakemberek is.
(Képünk illusztráció)