Külföld

Nagyon jók a magyar-amerikai kapcsolatok

Volt kongresszusi képviselő értékelte a hazánkkal kapcsolatos meghallgatást

Az amerikai képviselőház külügyi bizottságának albizottságában, a Magyarországgal kapcsolatos meghallgatáson újra megerősítették, hogy a két ország viszonya nagyon jó - erről Connie Mack volt amerikai republikánus kongresszusi képviselő beszélt csütörtökön az M1 aktuális csatornának.

Connie Mack szerint a meghallgatás több szempontból is sikeres volt: a kérdések felvetése és a testület által meghallgatottak és a kongresszusi képviselők nyilatkozatai is ezt tükrözték. Úgy vélik, hogy az Egyesült Államok és Magyarország között erős, termékeny és hosszú távú kapcsolat van - mondta.
Köszönetüket fejezték ki azért, hogy Magyarország részt vesz az Iszlám Állam elleni katonai koalícióban, valamint méltatták az ország NATO-ban betöltött szerepét - jegyezte meg Connie Mack.
Elmondta, a testület ülésén megemlítették, hogy a két országot összekötő kapocs a demokrácia és a szabadság.
Connie Mack szerint az albizottsági meghallgatáson voltak néhányan, akik megpróbálták rossz színben feltüntetni Magyarországot, de "kudarcot vallottak". Az albizottság elnöke és a tagok egyértelművé tették, nem fogják tűrni, hogy egyesek politikai célokból, előnyszerzésből hamisan, megalapozatlanul beszéljenek Magyarországról - mondta. Hozzátette, több tanút fel is szólítottak, hogy támasszák alá kritikáikat, negatív nyilatkozataikat, de ezeket nem tudták megtenni.
Dana Rohrabacher, az albizottság republikánus elnöke visszautasította egy tanú állítását, hogy a magyar kormányt kapcsolatba hozza az antiszemitizmussal - idézte fel az elhangzottakat a volt kongresszusi képviselő.
Kiemelte: a meghallgatáson újra megerősítették, hogy a két ország viszonya nagyon jó. Magyarországnak nagyon sok barátja van a kongresszusban és az amerikaiak között. Ez nem változott, ez mindig így volt, és minden bizonnyal így is marad - mondta Connie Mack.
Elmondta, az albizottságban hangsúlyozták: ma is lehetnek olyan kérdések, amelyekben a két ország nem ért egyet, de ezeket a kérdéseket nyílt vitában érdemes tisztázni. Abban is egyetértettek a képviselők, hogy Magyarország demokratikus elkötelezettsége sziklaszilárd. 
A testület elnöke azt is elismerte, hogy Washington alkalmazott kettős mércét Magyarországgal szemben, és érték a magyar kormányt politikailag motivált támadások - mondta az M1 aktuális csatornának Connie Mack.