Külföld

Megállítanák Soros moszkvai „rombolását”

A Soros Alapítvány nemkívánatos szervezetté nyilvánítását kezdeményezte a főügyészségnél, a külügy-, és az igazságügyi minisztériumnál az Oroszországi Föderáció Kommunista Pártjának két parlamenti képviselője - írta tegnap a Vedomosztyi című orosz napilap.

Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő közölte a Vedomosztyival, hogy a Kremlben nem ismerik a két kommunista párti politikus érvelését, amely alapján a Nyílt Társadalom Intézetet, azaz ismertebb nevén a Soros Alapítványt nemkívánatos szervezetté nyilváníttatnák. Peszkov szerint a politikusok nem egyeztettek Vlagyimir Putyin államfővel.


Valerij Raskin és Szergej Obuhov, az orosz kommunista párt parlamenti képviselőcsoportjának tagjai kezdeményezték a törvény szerint illetékes főügyészségnél és minisztériumoknál, hogy „addig nyilvánítsák nemkívánatosnak a Soros Alapítvány oroszellenes tevékenységét az Oroszországi Föderáció területén, amíg az nem ölt még rombolóbb formákat, mint amelyeket Ukrajnában, Grúziában és más országokban tapasztaltunk”.

A döntést az orosz legfőbb ügyész vagy helyettesei hozhatják meg a külügyminisztériummal egyeztetve.