Külföld
Kovács Zoltán: A brüsszeli tüntetés a Soros-hálózat műve
Az államtitkár bírálta a keddi tüntetésen részt vevő pártok koalícióját
Sargentini: a kormány bírálata fontos a demokráciában
A kormány bírálata fontos, az ellenőrzést és az egyensúlyokat biztosító szabad média pedig nélkülözhetetlen a demokráciában - jelentette ki Judith Sargentini holland zöldpárti EP-képviselő Brüsszelben, a Radikális Európai Demokraták (RED) "Stop Orbán" címmel tartott tüntetésén kedden.Sargentini kiemelte, minden alkalommal megdöbben, amikor egy európai miniszterelnök összekeveri az országot a pártjával, az embereket a kormányával.
" Végtelenül veszélyes összetéveszteni egy kormányt, vagy egy politikai pártot az állammal, vagy annak polgáraival. Úgy gondolom, éppen ez történik a magyarországi viták során" - fogalmazott.Az eseményen Sargentini mellett hat magyar ellenzéki politikus, Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti (EP-) képviselője, Molnár Csaba, a DK EP-képviselője, Mester Barnabás, a RED mozgalom egyik alapítója, Németh Balázs, a Momentum képviselője, Kendernay János, az LMP képviselője mondott beszédet, Jávor Benedek, a Párbeszéd EP-képviselőjének beszédét kollégája, Papp Roland olvasta fel.
Kovács Zoltán közölte: a tüntetés - melyet bohóckodásnak minősített - a nemzetközi baloldal összehangolt kétségbeesett törekvése arra, hogy saját választási esélyeiket növeljék, és besározzanak egy népszerű, demokratikusan megválasztott kormányt, amely szilárdan szembe helyezkedik a bevándorlással és ragaszkodik a nemzeti szuverenitáshoz.
Az államtitkár hangsúlyozta: aki részleteibe menően megvizsgálta a túlmunka-törvényt, láthatja, hogy a magyar kormány politikai ellenfeleinek állításai a jogszabályról nevetségesek. Az új szabályok értelmében a munkavállalók önkéntesen vállalhatnak túlórákat.
Kovács Zoltán a bejegyzéséhez mellékelt, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetnek (OECD) a túlórázással kapcsolatos grafikonjára hivatkozva megállapította: az új jogszabállyal Magyarország felzárkózik az OECD átlaghoz, "de ha a +rabszolgaság+ miatt aggódna valaki", annak más munkaerő-piacok felé kellene tekintenie.
Közölte: a magyar igazságügyi rendszer régóta az osztrák és német jogi hagyományokat követi, ahol az alkotmánybíróság nyilvánvalóan független. Utalva a közigazgatási bíróságokra, Kovács Zoltán hangsúlyozta: az új bíróságok nem fogják ez a függetlenséget aláásni.
Élesen bírálta a keddi tüntetésen részt vevő pártok "ízléstelen" koalícióját, amelyet a májusi EP-választásokhoz egy közös lista felállításához hoztak össze. Mint írta, a brüsszeli tüntetésen jelen vannak a magyar szocialisták, a liberálisok és a zöldek, de a budapesti megmozdulásokon ott volt a "szélsőjobboldali, antiszemita, antiroma" Jobbik is.
Kovács Zoltán megjegyezte, hogy ugyanarról a Jobbikról van szó, amelynek alelnöke egykor azt kezdeményezte, hogy készítsenek listát a potenciális nemzetbiztonsági kockázatot jelentő zsidó származású országgyűlési képviselőkről és kormánytisztviselőkről.
Az államtitkár szerint a baloldaliak, a liberális médiaszervezetek, és a migrációbarát brüsszeli elit éveken át azon ügyködtek, hogy az Orbán-kormányt "antiszemitizmus" és "idegengyűlölet" vádjaival mocskolják be. Sérelmezte, hogy Judith Sargentini holland zöldpárti EP-képviselőnek "volt mersze" belefoglalni jelentésébe egy, a kisebbségek, köztük a romák és zsidók jogairól szólópasszust. "De mit tesznek akkor, ha a magyar baloldal összebarátkozik a tényleges idegengyűlölőkkel? Szemet hunynak efölött" - tette hozzá Kovács Zoltán.