Külföld
Dömötör Csaba: Brüsszel legalizálni és fokozni akarja a bevándorlást
Deutsch Tamás szerint pedig Brüsszel bevándorláspárti terveinek nagyon is sok köze van Soros Györgyhöz
A magyar kormánynak az Európai Bizottság február 28-i közleményére válaszoló 8 oldalas dokumentuma részletesen bemutatja azokat a terveket és döntéseket, amelyek fokoznák a bevándorlást Európába. Ezeket már csak azért sem lehet letagadni, mert nyilatkozatok, nyilvános állásfoglalások és szavazási jegyzőkönyvek bizonyítják őket - közölte a kormány állásfoglalása kapcsán Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára.
"A brüsszeli tervek egy jól beazonosítható szándékot tükröznek: legalizálni szeretnék a bevándorlást, nem pedig megállítani. A betelepítési kvóták, a migránskártyák, és a migránsvízumok egyaránt ezt a célt szolgálják" - áll az államtitkár által jegyzett közleményben.
Az állásfoglalásról szólva a Kormányzati Tájékoztatási Központ által kiadott közlemény leszögezi, hogy a magyar kormány az őszinte párbeszéd híve, még ha ez vitákkal is jár.
A kormány honlapján olvasható dokumentum szerint +rendkívül sokatmondó a brüsszeli állásfoglalásban szereplő egyik kijelentés, amely szerint "biztosítani kell a legális migrációs lehetőségeket". Nem titkos összeesküvés ez, hanem nyílt együttműködés a bevándorlás fokozásáért.+
Az Európai Bizottság szerint Soros Györgynek ehhez semmi köze, ennek azonban ellentmond, hogy a milliárdos spekuláns korábban közzétett javaslatai egybevágnak a brüsszeli tervekkel - olvasható a kormány honlapján.
A kormány válaszában felhívja a figyelmet, hogy a kötelező betelepítési kvótát nem vonták vissza. Brüsszel felülírná a tagországok határvédelmi jogait, úgy alakítaná át az Európai Határ- és Partvédelmi Ügynökséget (Frontex), hogy közben csorbítaná a tagállamok szuverenitását. Az Európai Bizottság támogatta a migránsvízum bevezetését és "érthetetlen módon tagadja" az erre vonatkozó terveket. Ugyanakkor nem tagadják, hogy több pénzt adnának a migrációt támogató szervezeteknek. Már most is több tízezer bevándorló kap pénzzel feltöltött bankkártyákat.
Megjegyzik: legutóbbi állásfoglalásában az Európai Bizottság is elismerte, hogy ők is finanszírozzák a migránskártya programot. A legfrissebb, januári beszámoló szerint közel 64 ezer fő kapott pénzt migránskártyán keresztül.
A kormány válaszában kitér arra is, hogy az Európai Bizottság kísérleti projektekkel legalizálná a migrációt, az uniós tagállamoknak kísérleti programokat javasolnak az afrikai országokkal, amelyek célja, hogy "az irreguláris migrációs áramlásokat biztonságos, rendezett és jól irányított legális migrációs lehetőségekkel lehessen felváltani".
Az Európai Bizottság tehát nem arra törekszik, hogy megállítsa, hanem arra, hogy legalizálja a migrációt - emeli ki a magyar kormány honlapján olvasható dokumentum.
A magyar kormány szerint Brüsszel többféle módon is csökkentené a bevándorlást ellenző országok pénzügyi támogatását. Az Európai Bizottság nem mond igazat, amikor azt állítja, hogy "semmilyen összefüggés nincs az uniós pénzügyi támogatás és a migráció támogatása vagy elutasítása között".
A magyar kormány az őszinte párbeszéd útját választja, még akkor is, ha ez vitákkal jár. Elkötelezett európaiak vagyunk, és nemet mondunk az önfeladásra. Olyan Európát szeretnénk, amely tiszteletben tartja a nemzetállamok jogait, épít keresztény értékeire, megvédi közösségeit, és hosszú távon is fenn tudja tartani biztonságát. Ezért emeljük fel szavunkat minden olyan esetben, amikor ezeket veszélyeztetve látjuk - olvasható a magyar kormány Európai Bizottságnak szóló válaszában.
A kormány válaszát Brüsszelnek ebben a cikkünkben olvashatja el részletesen!
Deutsch: Brüsszel bevándorláspárti terveinek nagyon is sok köze van Soros Györgyhöz
Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti képviselő szerint Brüsszel bevándorláspárti terveinek nagyon is sok köze van Soros Györgyhöz.
A politikus vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján arra reagált, hogy az Európai Bizottság Magyarországnak címzett levelében a bevándorláspárti brüsszeli tervek kapcsán azt állítja, hogy Soros Györgyhöz az egésznek semmi köze nincs.
Deutsch Tamás azt mondta: Soros Györgynek van egy terve, többször maga írt róla, hogy Európát meg kell nyitni a migráció előtt. Soros György "Íme a tervem a menekültkáosz megoldására" címmel 2015. szeptember 29-én publikált a Market Watch folyóiratban is - emlékeztetett.
Deutsch Tamás hangsúlyozta: Soros Györgynek saját írói munkássága részét képező terve van arra, hogyan kell egy átfogó bevándorláspárti programot érvényesíteni, végrehajtani, keresztülverni Európában. Erről a tervéről nem csupán írásban értekezett, hanem tucatnyi alkalommal személyesen is találkozott a brüsszeli bürokrácia vezetőivel, Jean-Claude Junckerral, az Európai Bizottság vezetőjével valamint Frans Timmermans-szal, az európai szocialisták bevándorláspárti listavezetőjével - jegyezte meg.
A fideszes politikus felhívta a figyelmet arra, hogy Soros György egész hálózatot is kiépített a brüsszeli bürokráciában. Egyik legfontosabb brüsszeli lobbiszervezetének képviselői 58 alkalommal találkoztak az európai bürokrácia vezető tisztségviselőivel. "A Soros-birodalomhoz tartozó egyik civil szervezet" nyilvánosságot kapott kimutatása szerint pedig több mint kétszáz, Soros György személyéhez, hálózatához hűséges ember dolgozik az európai törvényhozásban - fűzte hozzá.
Deutsch Tamás a "Soros-terv" brüsszeli megvalósítását bizonyítva kiemelte, az elmúlt években több millió bevándorlót fogadott be az Európai Unió, Brüsszel gyengíteni akarja a nemzetállamok határvédelmi jogát, és a következő uniós költségvetési keretben több pénzt szánnak a migráció menedzselésére. Emellett az Európai Unió LIBE bizottsága már tárgyalta az menekültügyi ügynökség tervét, ami akár felül is bírálhatná a tagállamok döntését a migránsok sorsáról. A kötelező kvóta bevezetéséről sem tettek le, csak átkeresztelték állandó áttelepítési mechanizmusra - jegyezte meg.
Deutsch Tamás hangsúlyozta: Európának olyan Európai Parlamentre és olyan brüsszeli vezetésre lenne szüksége, amely nem a Soros-birodalom akaratát, hanem az európai emberek érdekeit képviseli, megvédve Európa keresztény kultúráját és biztonságát.
A választás után a Fidesz frakciója lehet a harmadik legnagyobb a néppártban
A május 26-i EP-választás után a Fidesz frakciója lehet a harmadik legnagyobb az Európai Néppártban - mondta Farkas Örs politikai elemző az M1 aktuális csatornán vasárnap este.
A Fidesz próbálja az eredeti, kereszténydemokrata irányba visszaterelni a néppártot - fűzte hozzá.
A német-magyar kapcsolatokról szólva a szakember kifejtette: elsősorban a bevándorlás politikában alakult ki nézetkülönbség, ugyanakkor a német-magyar gazdasági kapcsolatokban nincs irányváltás, ömlik Magyarországra a német tőke, az itteni német vállalatok nagyon jó évet zártak tavaly.
A politikai nyilatkozatokban megmutatkozó ellentét nem jelenti az évtizedes német-magyar kapcsolatok meglazulását, inkább az EP-választás kampányának tudható be - jelezte Farkas Örs.