Külföld
Csőbombát küldtek Clintonéknak és Obamáéknak is
Az esetet terrorcselekménynek minősítették - Trump: Az Egyesült Államokban nincs helye politikai erőszaknak
A bombákat sikerült a rutinellenőrzés során kiszűrni, nem jelentettek veszélyt egyik család számára sem - írja a New York Times. A robbanószerkezetet mindkét politikus esetében az irodájukba küldték, és a levelek között találták meg.
Hétfőn a hatóságok George Soros számára küldött csőbombát fedeztek fel, Soros egyébként Clintonékhoz hasonlóan New Yorktól északra lakik. A hatóságok szerint szinte biztos, hogy valaki személyesen helyezte el a csomagot a milliárdos postaládájába - írtuk korábban.
A rendőrség már vizsgálja az ügyet, közleményt egyelőre nem adtak ki, és a hatóságok egyelőre nem is kommentálták a történteket.
Az esetet terrorcselekménynek minősítették, a vizsgálatban a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) is részt vesz, és keddtől terrorelhárító szakembereket küldtek minden olyan New York-i helyiséghez, amelynek bármi köze is van Soroshoz.
Gyanús csomagot küldtek a a Fehér Háznak és a CNN-nek is
Trump: Az Egyesült Államokban nincs helye politikai erőszaknak
A politikai erőszaknak nincs helye az Egyesült Államokban - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök szerdán a Fehér Házban a napokban postán politikusok és közszereplők részére küldött gyanús csomagokra és robbanószerkezetekre utalva. A republikánis párti elnök a Fehér Házban egy más témában rendezett konferencián ítélte el nagyon határozottan a történteket. Donald Trump leszögezte: "Ezekben az időkben egységeseknek kell lennünk, össze kell fognunk, és nagyon egyértelmű, erőteljes üzenetet kell küldenünk arról, hogy semminemű politikai erőszaknak vagy fenyegetésnek nincs helye az Amerikai Egyesült Államokban". Az elnök közölte, hogy a kormányzat "teljes erejével", anyagi és emberi erőforrásokkal nem takarékoskodva vesz részt a gyanús csomagok ügyében indított nyomozásban. "Aljasnak" minősítette a történteket, és a felelősök bíróság elé állítását ígérte. "Az amerikai nép biztonsága a legfontosabb, elsőrendű szempont számomra" - tette hozzá.
A rendezvényt megnyitó beszédében - még Donald Trump szavainak elhangzása előtt - a first lady, Melania Trump is élesen elítélte a történteket. "Nem tűrhetjük ezeket a gyáva cselekedeteket" - fogalmazott. Hozzátette: "Határozottan elítélem mindazokat, akik az erőszak mellett döntenek". A first lady köszönetet mondott a titkosszolgálatoknak és a rendőrségnek azért, hogy megvédik az amerikaiak biztonságát.
A hírtelevízió szerkesztőségét kiürítették, de az adást nem szakították meg. A környéket rendőrautók vették körül.
A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) megerősítette a sajtóinformációkat, közölve, hogy - mivel mindkét politikus védelméről a titkosszolgálat gondoskodik - a titkosszolgálat munkatársai a levelek rutinellenőrzésekor fedezték fel a gyanús csomagot. Hillary Clintonnak a New York városától északra eső, Bill Clintonnal közös chappaquai házába, Barack Obamának pedig a washingtoni villájába küldték a csomagot.
Az FBI közölte: sem Clinton, sem Obama nem volt veszélyben, a leveleket és csomagokat ugyanis soha nem ők kapják meg elsőként.
Donald Trump elnököt azonnal tájékoztatták a történtekről. A Fehér Ház "nagyon komolyan veszi" a helyzetet - jelentette több amerikai televízió is, ezt követően az elnöki hivatal Sarah Huckabee Sanders szóvivő aláírásával közleményt adott ki, amelyben "erőszakos támadás kísérletének" minősítette és elítélte a gyanús csomagok küldését. A Fehér Ház "hitványnak" nevezve a cselekedeteket, bejelentette: bárki legyen is az elkövető, a törvény teljes erejével járnak el ellene.
A rendőrség már vizsgálja az ügyet, közleményt egyelőre nem adtak ki.
A CNN három, meg nem nevezett belső forrása szerint a gyanús csomagot a CIA (Központi Hírszerző Ügynökség) volt igazgatójának, John Brennannak küldhették. Brennan a televízió rendszeres kommentátora.
Szerdán délelőtt több amerikai televízió azt jelentette, hogy Debbie Wasserman Schultz floridai demokrata párti képviselő irodájába is gyanús csomag érkezett. Az irodát kiürítették.
Az esetet terrorcselekménynek minősítették, a vizsgálatban a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) is részt vesz, és keddtől terrorelhárító szakembereket küldtek minden olyan New York-i helyiséghez, amelynek bármi köze is van Soroshoz.