Külföld
Bulgária, Románia és Szerbia is kész lezárni a határait
Nem akarják, hogy „átjáró” országokká váljanak
Értesülések szerint Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke azt szeretné elérni, hogy a vasárnapi migrációs csúcstalálkozó résztvevői rövid távú intézkedéseket dolgozzanak ki a nyugat-balkáni migrációs válság ügyében, amelyeket azonnal el is lehet fogadni. Az Európai Bizottság elnöke szerdán terjesztette elő javaslatát a rendkívüli csúcstalálkozóra, amelyre Ausztria, Bulgária, Horvátország, Macedónia, Magyarország, Németország, Görögország, Románia, Szerbia és Szlovénia állam-, illetve kormányfője - köztük Orbán Viktor magyar miniszterelnök - kapott meghívást.
Merkel a bevándorlók gyors integrálását sürgeti
Az újonnan érkező bevándorlók gyors integrálását sürgette Angela Merkel német kancellár szokásos szombati rádióüzenetében, hangsúlyozva, hogy minél előbb munkát, oktatást kell kapniuk és meg kell tanulniuk németül. Németország megtanulta az 1960-as évek leckéjét, amikor a migránshullám "vendégmunkások" formájában érkezett - hangsúlyozta a kancellár. - Mindenki azt hitte, hogy várhatóan hazatérnek, de végül több nemzedék is itt maradt - tette hozzá.
Merkel hangsúlyozta, hogy a kevésbé iskolázott menekülteknek képzésben kell részesülniük, hogy munkát kaphassanak, és a gyermekeiknek gyorsan iskolába kell kerülniük.
Merkel hatszáz órás integrációs tanfolyamot javasolt, amelynek keretében segítenek a menekülteknek a nyelv és a kultúra elsajátításában. A tanfolyamot még azelőtt elkezdhetnék, hogy hivatalosan megkapnák a menekült státust.
Bulgária, Románia és Szerbia is kész lezárni a határaitNem akarják, hogy „átjáró” országokká váljanak - Bulgária, Romá...
Szerző: Magyar Hírlap, 2015. október 24.