Külföld

„Átkozott, aki bosszúért kiált”

Izrael leköszönő és újonnan megválasztott elnöke együtt szólított fel az erőszak és az uszítás abbahagyására

.Simon Peresz leköszönő és Reuven Rivlin újonnan megválasztott izraeli államelnök együtt szólította fel a zsidókat és az arabokat a vérontás és az uszítás abbahagyására, közölte a ynet, a Jedót Ahronót című újság honlapja 

„Átkozott, aki bosszúért kiált” - idézték Hájim Nahman Bialik költőt felhívásukban, amelyben elítélik és ártalmasnak, ártatlanokat pusztítónak nevezik a bosszút. „A nemzeti küzdelem nem indokolja a terrort. A terrorcselekmények nem igazolják a bosszút” - írják kiáltványukban.

 

Rivlin
Reuven Rivlin újonnan megválasztott izraeli államelnök

„Senki sem hallgathat a megölt tizenévesek, Seli, Naftali, Gilád, Éjál és Mohamed, gyermekeink néma kiáltása mellett, ők kiáltanak, helyettük kiáltunk” - írja Peresz és Rivlin. „A demokratikus Izraelben nincs különbség vér és vér között, fiúk és lányok, zsidók és arabok megölése egyaránt elfogadhatatlan” - áll a szövegben, amelyben a gyilkosok kézre kerítését és megbüntetését ígérik. 

„Választhatunk: behódolunk a szélsőségesek és rasszisták világképének, vagy küzdünk velük teljes felszámolásukig. Behódolunk a vad és brutális muzulmán és zsidó terrornak, vagy véget vetünk neki minden lehetséges módon” - írják.

Az izraeli államfők felszólítanak a kollektív vádaskodás és uszítás abbahagyására, s felhívják a figyelmet az együttélés szükségességére.

„A szavakkal ölni lehet” - figyelmeztetnek, s a toleranciát, az egységet és a békét hirdetik, megszólítva Izrael minden egyes polgárát. „Itt az idő, hogy elhiggyük: képesek vagyunk együtt élni ezen a földön. Nincs más lehetőségünk, nincs másik földünk. Ideje megakadályoznunk a következő vérontást. Csak tőlünk függ” - zárja közös sorait az előző és a következő izraeli államelnök.


Forrás: MTI