Külföld
Amerikai vadászgépek Észak-Irakban
A több hullámban történő támadást az Iszlám Állam egy kiképzőtábor ellen indították
Bagdadban eközben több pokolgépes és aknavetős támadás is történt, melyekben legkevesebb 15-en meghaltak. A legsúlyosabb következményekkel járó robbanás az iraki főváros észanyugati részén egy bevásárlóutcában történt. Itt négyen meghaltak és tízen szenvedtek sérüléseket. A belváros egyik cipőjavító üzlete mellett egy másik pokolgépese merényletben hárman vesztették életüket és nyolcan megsérültek, míg egy piacon történt hasonló támadás eredményeéknt hárman haltak meg és tizenegyen szenvedtek a robbanás következtében sérülést. Egy út mentén történt felrobbanás következtében továbbá egy katonai járőrcsapat két tagja vesztette életét. Bagdad déli külvárosaiban házakba csapódott aknagránátok három embert öltek meg.
Az áldozatokról szóló jelentéseket az egészségügyi források megerősítették. A felelősséget eddig senki sem vállalta a merényletekért.
Belgium és Hollandia kész katonailag részt venni az Iszlám Állam elleni koalícióban és harci gépekkel és különlegesen kiképzett egységekkel segíteni a terrorszervezet megszümtetését - jelentette be csütörtökön belga védelmi minisztérium. A francia elnök eközben bejelentette, engedélyezi a francia légicsapások megkezdését a dzsihádisták ellen.
Szakértők a Stratégiai Tanulmányok Nemzetközi Intézetének kutatására hivatkozva úgy vélekednek, a dzsihádisták kisebb veszélyt jelentenek a világra, mint az al-Kaida. Emile Hokayem, az intézet közel-keleti szakértője úgy vélekedett, az IÁ végtelenül nagyratörő célt tűzött ki azzal, hogy egy teljesen külön államot akar létrehozni. Ezzel ugyanis árt saját képességének, hogy több fronton egyidejűleg vívjon harcot. "Nem kell eltúlozni erejét. A csoport nagyon komoly fenyegetést jelent régiója számára. Világméretű szinten azonban a veszély korlátozott marad. Ezen a szinten az al-Kaida különböző szárnyai talán hatásosabbak" - mondta a szakértő egy sajtóértekezleten. Hasonló véleményt fogalmazott meg Nigel Inkster, az IISS egy másik szakértője, aki szerint az IÁ dzsihádista csoportjai a "közeli ellenségre" összpontosítanak, míg az al-Kaida köré csoportosulók a távolira. "Nem várható az IÁ támadása egy nyugati állam ellen" - hangoztatta Inkster. Az elemző utalva Mehdi Nemmouche-ra, a brüsszeli zsidó múzeumnál történt merénylet feltételezett elkövetőjére, hangoztatta, hogy a kisebb, beszivárgó csoportok, vagy "magányos farkasok" elszigetelt akciói jelentenek inkább gondot.