Külföld
Amerikai kiképzőtiszteket lőtt agyon egy rendőr Jordániában
Sebesültek is vannak, egyikük állapota kritikus

Az elkövető indítéka egyenlőre nem ismert. Momani a férfit „támadónak” nevezte, aki „bűncselekményt” követett el, de nem közölt adatokat arról, hogy a hatóságok az incidenst terrortámadásnak minősítik-e, azonban úgy nyilatkozott vizsgálják a bűncselekmény hátterében lévő okokat.
A jordániai hadsereg egy névtelenséget kérő forrása szerint az elkövető a rendőrség századosa volt, aki kiképzőként dolgozott az intézményben. A családos férfi személyazonosságát a hatóságok nem közölték.
Tavaly a nyugatbarát közel-keleti királyság a szélsőségesek - köztük az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet - elleni küzdelem egyik élharcosává lépett elő. Az IÁ a Jordániával határos Szíria és Irak nagy kiterjedésű területeit ellenőrzi, ami miatt mindig is félő volt, hogy a dzsihadisták megtorló támadásokat hajthatnak végre a királyság területén.
Az Egyesült Államok jordániai nagykövetsége szerint a helyi hatóságok „teljes támogatásukat ajánlották fel” az incidens kivizsgálásához.
Afganisztánban már korábban is támadtak meg amerikai csapatokat a helyi rendőrség, vagy hadsereg egységei, de a Közel-Keleten az ilyen támadások ritkának számítanak.