Külföld
A müncheni lövöldözést egy tizennyolc éves iráni férfi követte el
Egy magyar áldozat is van - Az ügyész szerint "klasszikus ámokfutó" lehetett a lövöldöző+VIDEÓ
Brit, francia és amerikai vezetők támogatásukról biztosították Németországot
Nagy-Britannia, Franciaország és az Egyesült Államok vezető politikusai támogatásukról biztosították Németországot a müncheni lövöldözést követően.
Francois Hollande francia elnök "förtelmes terrortámadásnak" minősítette a lövöldözést, és úgy vélte, az egyetlen cél az volt, hogy "más európai országok után Németországba is begyűrűzzön a félelem". Az államfő leszögezte, az ország számíthat Franciaország barátságára és együttműködésére.
Hozzátette, szombaton egyeztetni fog Angela Merkel német kancellárral.
Boris Johnson brit külügyminiszter közölte, Nagy-Britannia kész bármilyen segítséget megadni Németországnak. A tárcavezető közleményében azt írta, sokkolták és elborzasztották a Münchenben lezajlott események. A halálos áldozatok családtagjainak részvétét fejezte ki.
Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke ugyancsak együttérzését fejezte ki a lezajlott események miatt. "Egész Európa München mellett áll" - írta a politikus Twitter-oldalán.
Barack Obama amerikai elnök szintén leszögezte, Washington mindenben segíti Németországot, ami a München északi részén lévő olimpiai parki bevásárlóközpontnál lévő gyorsétteremben, majd a bevásárlóközpontban lezajlott lövöldözés kivizsgálásához szükséges.
Donald Trump republikánus elnökjelölt a müncheni lövöldözésre reagálva Facebook-oldalán azt írta, az Egyesült Államoknak mindent meg kell tennie, hogy az országhatárain "kívül tartsa a terrorizmust".