Krónika
Órákra megbénult a határforgalom Záhonynál
Hat záhonyi rendőr előzetes letartóztatását rendelte el a törvényszék
A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján a KNYF hétfőn a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak közreműködésével 39 helyszínen tartott házkutatást, köztük a záhonyi határátkelőhely épületében is. Egy útlevélkezelőt tetten értek, az ő alsónadrágjában 950 eurót találtak. A házkutatások során több millió forintot és több ezer eurót foglaltak le az ügyészek.
A nyomozás adatai szerint a záhonyi határátkelőhelyen szolgálatot teljesítő rendőrök rendszeresen kértek és fogadtak el elsősorban eurót a Magyarország területéről kilépő, illetve belépő külföldi állampolgároktól. Az elfogadott pénz összege alkalmanként 20 euró és 100 euró között mozgott.
Az utasok az útlevélben adták át a pénzt a fülkében lévő határrendészeknek, amit a rendőrök az alsónadrágjukban, a rendőrnők pedig a melltartójukban rejtették el. A határrendészek alkalmanként kötelességüket is megszegték, a vonatkozó szabályoktól eltérően léptettek be, illetve léptettek ki külföldi állampolgárokat – tette hozzá a KNYF.
A Magyar Idők kedden felidézte, hogy a KNYF fennállása óta végrehajtott legnagyobb akció miatt hétfőn reggel két órára megbénult a határforgalom Záhonynál. A razziáról a NAV tegnap rövid, egymondatos közleményt adott ki, ami szerint a záhonyi akcióban az adóhatóság egyetlen munkatársát sem vették őrizetbe.
Hat záhonyi rendőr előzetes letartóztatását rendelte el a törvényszék
Elrendelte hat rendőr előzetes letartóztatását a Debreceni Törvényszék Katonai Tanácsának nyomozási bírája - tájékoztatta kedden az MTI-t a törvényszék sajtótitkára.
Veszprémyné Szajkó Márta elmondta: a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) október 19-én a záhonyi határrendészeti kirendeltségen harminc rendőrt hallgatott ki, közülük huszonegyet őrizetbe vett. A kedden előzetes letartóztatásba helyezett hat gyanúsított ügyében üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt folytat nyomozást a KNYF - közölte.
A bíróság szerint a rendőrök megalapozottan gyanúsíthatók azzal, hogy szolgálati helyükön elkövették a szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt, feltételezhető továbbá, hogy szabadlábon hagyásuk esetén megsemmisítenének bizonyítékokat vagy befolyásolhatnák a tanúkat.
A bírósági döntés ellen mind a hat gyanúsított fellebbezett, így az előzetes letartóztatásról másodfokon a Fővárosi Ítélőtábla katonai tanácsa dönt majd - ismertette a szóvivő.