Krónika

Két évre lezárhatják a Lánchidat

A munka legkorábban az év második felében kezdődhet meg

Az engedélyezési, valamint a kiviteli tervei is elkészültek a Lánchíd és a Várhegy Alagút felújításának, írja a Várnegyed újságban megjelentekre hivatkozva az Origo. A hatósági jóváhagyás idén történhet meg – közölte a lappal a BKK.

A híd és az Alagút eddigi utolsó, teljes körű rekonstrukciója 1986-88 között zajlott, így mostanra újabb felújítás vált szükségessé.

A szigetelések, a dilatációs szerkezetek és a lánckötegek cseréjén túl nélkülözhetetlen a járda és az úttest burkolatának felújítása, továbbá a korrózió elleni védelem. Tarlós István főpolgármester tavaly, elõzetes becslésekre hivatkozva, több mint 18 milliárd forintra tette a Lánchíd és a Váralagút felújításának költségét. A kivitelezésre közbeszerzési eljárást írnak ki, a munka legkorábban az év második felében kezdődhet meg.

Ez várhatóan komoly korlátozásokkal jár majd, akár két évre is lezárhatják a hidat a forgalom elől - írja az Origo.