Krónika
Alvászavarral kezelték a veronai busz sofőrjét
Korábban arra is volt példa, hogy a férfi nem vállalt hosszabb utat, mert kontrollra kellett mennie
A találkozót Czakó Tibor, a Pizolit Kft. ügyvezetője kezdeményezte, főleg azért, hogy perközösséget alakítson a szülőkkel. A beszélgetés végül oda futott ki, hogy a cég vezetője beismerte: az egyik sofőrt egy éve még alvászavarokkal kezelték. Éppen azt, amelyik a tragédia estéjén a buszt vezette - ő túlélte a balesetet, jelenleg is a Honvédkórházban kezelik.
Czakó Tibor közölte, alkalmazottját 2016 januárjától márciusig azért függesztették fel, és vették le a buszokról, hogy kivizsgálják, mi okozza alvásproblémáit. De mivel szakorvosi és üzemorvosi papírt is bemutatott arról, hogy gyógyult, áprilistól újra engedték vezetni.
Az ügyvezető arról nem tud, hogy a férfinak szigorú időközönként újabb vizsgálatokon kellett volna részt vennie, arra viszont volt példa, hogy a sofőr azért nem vállalt hosszabb utat, mert kontrollra kellett mennie, és egy speciális készüléket is használnia kellett. Arra, hogy a férfi alvás közben nehezebben vette a levegőt, vagy olykor egyáltalán nem jutott oxigénhez, kollégái hívták fel Czakó figyelmét, aki ezért állítása szerint azonnal orvoshoz küldte a sofőrt.
A veronai buszbalesetben 17-en vesztették életüket, köztük 11 fiatalkorú. Egy ember életveszélyesen, ketten nagyon súlyosan, tízen súlyosan, tizenhárman könnyebben sérültek meg, tizenketten sérülések nélkül élték túl a balesetet.