Krónika

A jégkár után erdőt ültetnek a Pilisben

Az ónos eső miatt károsodott, kilencezer hektáros területének a harmadára a megfeszített munka ellenére még el sem jutottak a Pilisi Parkerdő Zrt. szakemberei.

A decemberi jégkár után elsőként az erdei és a turistautakat, a kirándulóhelyeket tették biztonságossá, így mostanáig csaknem ezerháromszáz kilométernyi erdei és turistautat tettek rendbe, helyreállítottak több mint száz kilométernyi kerítést is, ami az egyik legfontosabb feladat volt az erdők megóvása érdekében – közölte tegnap honlapján a társaság. Április végéig ötszázharminc hektáron befejeződtek a munkálatok, további ötezer hektáron pedig folyamatban van a kárelhárítás. A munka nagyságrendjét jól szemlélteti, hogy a károkat szenvedett területeken 3300 hektárra minden lehetséges kapacitás felhasználása ellenére sem jutottak még el a szakemberek, a munkálatok várhatóan 2016-ra is áthúzódnak – írták.

A jégkár miatt körülbelül százharminc hektáron kell majd felújítani az erdőt, ott fákat ültetnek. Ezt a veszélymentesített területeken áprilisban megkezdték, így több tízezer kocsánytalan tölgy, bükk és hegyi juhar már az új helyén növekedik A nagyobb területet érintő erdősítések a Budai-hegység és a Gödöllői-dombság elpusztult fenyveseiben ősszel folytatódnak.

A társaság a jégkár-mentesítési munkálatok mellett sem függesztette fel közjóléti, turisztikai beruházá­sait: ebben az évben is több fejlesztéssel járul hozzá a Bejárható Magyarország Program sikeréhez. A Nagy-Kopaszon felépült kilátót júniusban adják át.