Krónika

A Teve utcai rendőrszéházban többen rosszul lettek

Kilenc ember enyhe mérgezést kapott

Szén-monoxid belégzése miatt többen rosszul lettek a rendőrség fővárosi Teve utcai székházában szombaton este. Kilenc embernél enyhe mérgezést állapítottak meg, de őket sem kellett kórházba vinni.

co-police
 MTI Fotó: Mihádák Zoltán

Kiss Norbert, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője közölte, hogy tűzoltóegységeiket szén-monoxid-szivárgás gyanúja miatt riasztották az épülethez. Az Országos Mentőszolgálat munkatársaival 27 embert vizsgáltak meg, és kilencnél enyhe mérgezést állapítottak meg, azonban senkit sem kellett kórházba szállítani. 

Az épületet átvizsgálásakor a katasztrófavédők kismértékű szén-monoxid-koncentrációt mértek több emeleten, és keresik, hogy honnan áramolhatott a gáz az épületbe.
Pap Judit, az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának sajtóügyeletese közölte: a katasztrófavédelmet azt követően riasztották, hogy több munkatársuk rosszul lett az épületben. Hozzátette, hogy a tevékenységirányítási központ zavartalanul üzemelt, nem volt fennakadás a segélyhívások fogadásában és kezelésében.