Gazdaság

Védőoltás teremt új munkahelyeket

Csaknem húszmilliárd forintos beruházást hajt végre Gödöllőn a világ egyik legjelentősebb gyógyszeripari vállalata

A GlaxoSmithKline, a világ egyik legnagyobb gyógyszeripari cége jelentős, mintegy 18 milliárd forintos beruházást hajt végre Gödöllőn. Ehhez a kormány 1,8 milliárd forintos készpénztámogatást nyújt.

Szijjarto
Szijjártó Péter: A magyar gyógyszeripar versenyképes (Fotó: Varga Imre)

A védőoltások iránt a világban egyre nő a kereslet, ehhez alkalmazkodik a GlaxoSmithKline gödöllői gyára is az új beruházással. A gödöllői gyárban termelt gyógyszeralapanya­gok világszerte több millió csecsemő és kisgyermek védelmét garantálják - mondta Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter közölte: a brit GlaxoSmithKline (GSK), a világ egyik meghatározó gyógyszercége csaknem 18 milliárd forintos beruházást hajt végre Gödöllőn. Ennek köszönhetően száznégy új munkahely létesül majd. A beruházást a magyar kormány 1,8 milliárd forintos készpénztámogatásban részesíti.

Christopher Hunley, a GSK Biologicals Kft., a GSK gödöllői gyárának igazgatója elmondta: a fejlesztés eredményeként a magyarországi gyár tevékenysége kiegészül, és a korábbihoz képest újabb felhasználási területre állít majd elő diftéria- és tetanuszvakcina-komponenseket - tudósított a távirati iroda.

Szijjártó Péter jelezte: a GSK gödöllői gyára nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a magyar gyógyszeripar tavaly 788 milliárd forint termelési értéket állított elő, az itt megtermelt termékek 83,5 százalékát külföldön adták el. Hozzáfűzte: ez azt jelenti, hogy a 26 ezer dolgozót foglalkoztató magyar gyógyszeripar külföldön is versenyképes. A mostani beruházással a gödöllői gyár stratégiai szerepét tovább erősíti a GSK hálózatán belül, ráadásul a raktárkapacitás bővítése és egy új gyógyszeripari alapanyaggyártó üzem építése lehetővé teszi, hogy a GSK Gödöllőn előállított termelési értéke háromszorosára emelkedjék.

A külgazdasági és külügyminiszter rámutatott: Nagy-Britannia esetében a hetedik legnagyobb magyarországi beruházóról és a tizenegyedik legnagyobb kereskedelmi partnerről van szó, Hangsúlyozta: Magyarország számára borzasztóan káros lenne, ha olyan megállapodás jönne létre Nagy-Britanniával, amely a brit-euró­pai és a brit-magyar kereskedelmi, befektetői forgalom elé akadályokat gördítene.

Szijjártó Péter kifejtette: Magyarországnak az az érdeke, hogy fair Brexit jöjjön létre, tisztességes megállapodás legyen az Európai Unió és Nagy-Britannia között. Egyrészt azért, hogy kölcsönösen garantálják az állampolgárok jogait, akik már Nagy-Britanniában dolgoznak, élnek, illetve a „lehető legstratégiaibb” kereskedelmi-befektetői együttműködés maradhasson fönn az EU és Nagy-Britannia között.